Antalya Döşemealtı’nın Çıplaklı Mahallesi’nde yıllardan beri süren elektrik sorunu bir türlü çözülmezken, bölge halkı isyan etti. “Bu mağduriyeti kimin gidereceğini soran” Çıplaklı Mahallesi sakinleri ne yapacağını şaşırdı. Kime nereye şikâyet edeceğini bilemeyen vatandaşlar, “Çıplaklı Mahallesinin Burdur-Antalya karayolu Odabaşı tarafındaki bölümünde voltaj düşüklüğü olduğu gibi sık sık elektrikler kesiliyor, buzdolabı, bulaşık, çamaşır makineleri gibi elektrikli aletler çalışmıyor, çocuklar ödevlerini yapmak için bilgisayarlarını açamıyorlar. Cep telefonlarını şarj edemiyoruz, TV izleyemiyoruz. Sanki çölde yaşıyormuşuz gibi” şeklinde konuştu.

Aydın’daki güreşte heyecan dolu anlar yaşandı Aydın’daki güreşte heyecan dolu anlar yaşandı

“SANKİ ÇÖLDE YAŞIYORMUŞUZ GİBİ”

951D10Ab 6881 48A2 90Ba A12B6E6Bdafe (Small)

Elektrik sorunu olan bölgenin çölde olmadığını hatırlatan Yusuf Elden, Veli Çoşkun, Halime Yener, Kezban Döşeyen adlı vatandaşlar,” Çıplaklı mahallesinin çöl değil de turizmin başkenti Antalya’nın ünlü Döşemealtı halılarının döşendiği Döşemealtı ilçesinin bir mahallesi olduğunu ifade ederek, bu sorunun bir an önce çözülmesini istedi ve konuyla ilgili olarak şunları söylediler:

Eced21Ac 7C85 4993 9D47 B5Ebf3Da29Ff (Small)

“Yeter artık bıçak kemiğe dayandı. Voltaj düşüklüğü bir yandan diğer yandan trafolar yetersiz, bölge yeni yerleşim alanı. Elektrikte elbette yeni yatırımlar gerektiriyor. 5 yıldan beri aynı sorun. Aylık elektrik faturaları ödeniyor, daha ne isteniyor bilmiyoruz. Elektrik hatları yeraltına indirildiği söyleniyor 4 aydır, daha bir arpa boyu yol alınamadı.

Cade233F 1E23 43F9 9F42 81Cbdd3A6858 (Small)

Üstelik elektrik sıkıntısına bir de yol sorunu eklendi. Yollar kazıldı, kablolar döşendi, hala hazırda daha açılan kanallar kapatılmadı, araçlarımızla da perişan olduk. Çocuklar okula gelip gidiyor, servis araçları yola giremiyor, çocuklar caddeden mahalleye kadar yürümek zorunda kalıyor. Sorun bir iken iki oldu. Elektrik sorununa bir de yol sorunu eklendi. Sayın valimiz sizden rica ediyoruz, lütfen bu sorunu ancak siz çözersiniz, çok mağdur olduk.”

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK