6 Şubat depreminin ardından Malatya’dan Antalya’ya gelen ve kente yerleşen görme engelli vatandaş Sinan Yolcu, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan’ı ziyaret etti. Kotan’a engellilerin yaşadığı sıkıntılardan bahseden Yolcu, “Ben 32 yaşında Malatya doğumlu depremzede bir vatandaşım. Öncelikle hassasiyetiniz için size minnettarım Konyaaltı belediyesi bambaşka bir belediye gerçekten Antalya da bambaşka bir belediye. Konyaaltı’nın bu konuda farkı var.  Hassasiyetinizi hissedebiliyoruz” diye kaydetti.

Alanya’nın dünyaca ünlü sahillerinde çadıra izin yok… Alanya Belediyesi’nden sert müdahale Alanya’nın dünyaca ünlü sahillerinde çadıra izin yok… Alanya Belediyesi’nden sert müdahale

Dsc 2485 01 (Small)

ENGELLER KALDIRILACAK

Daha rahat bir Konyaaltı için çalıştıklarını kaydeden Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan ise, “Hem Türkiye hem de dünya için kıymetli bir hafta. Sadece bir hafta olarak hatırlamayacağız, bir yıl boyunca her zaman belediye olarak engelli dostlarımızın farkında olacağız.

Dsc 2560 01 (Small)

Sizlere engel teşkil edecek her şeyi ortadan kaldırmak istiyoruz. Zabıta müdürlüklerimizle ilçemizi karış karış geziyoruz. Hayatınızı daha kolay devam ettirmeniz noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız engelsiz Konyaaltı. Size engel teşkil eden her şeyi kaldırmak istiyoruz. Bizler her zaman yanında olacağız. Senin gözlerin biz olacağız. Aydınlıkları biz göreceğiz. Seninle birlikte o aydınlıkları yürüyeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: BÜLTEN