Antalya'da Aksu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen denetimlerin ardından ayaklanan esnaf Aksu Belediyesi’ne giderek gerçekleşen çalışmaların bir an önce tamamlanmasını ve haklarının korunmasını istedi.

ESNAF HAKLARININ KORUNMASINI İSTEDİ

Kemerağzı ve Kundu bölgesinde bulunan kaçak ve ruhsatsız işyerlerine karşı gerçekleştirilen denetimler sonrası bölge esnafı soluğu Aksu Belediyesi’nde aldı. İlçe belediyesine ulaşan birçok esnaf bölgede gerçekleştirilen denetimlerin en kısa sürede tamamlanmasını ve işini doğru şekilde yapan esnafın haklarının korunmasını talep etti. Başkanlık makamını dolduran esnaflarla görüşen Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, yasal kurallar dahilinde çalışmaların yapıldığını belirterek “Çalışmalar tamamlandığında Kemerağzı ve Kundu bölge esnafının huzur içinde ticaretini yapacak” açıklamasını yaptı.

Kemer Belediye Başkanından Kemer’e müjde… O projeyi herkes kullanacak Kemer Belediye Başkanından Kemer’e müjde… O projeyi herkes kullanacak

Aksudaesnaf (Small)

21 RUHSAT İPTAL EDİLDİ

Antalya’nın hatırı sayılır turizm bölgelerinden biri olan Kundu ve Kemerağzı’nda geçmişten bugüne süregelen sıkıntıların var olduğunu, bunlar yokmuş gibi bir tavır sergileyemeyeceklerini belirten Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Göreve gelir gelmez hayali olarak verildiği belirlenen 21 ruhsatı iptal ettik. Suiistimaller zincirlerinin ardından bölgede usulüz bir şekilde ortaya çıkan; kaçak, ruhsatsız ve görüntü kirliği oluşturan, kanuna aykırı yapıları kaldırdık. Bu çalışmalar bölgedeki esnafımızı memnun etti” dedi.

Aksuesnaf (Small)

AKSU'DA YIKIM KARARLARI ALINDI

Bölgede gerçekleştirilen denetimler dışında yıkım kararlarının da alındığını hatırlatan Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Hukuki süreç devam ediyor. Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin ardından bölgedeki tüm kaçak işyerlerinin aynı anda kaldırılması için yıkım ihalesi yapılacak. Bu zamanda yıkım ve cezalara karşı başlatılan hukuki süreç de tamamlanmış olur. Belediye olarak yasal olmayan bir düzenin sürmesine izin vermeyiz. 2025 yılı Kundu ve Kemerağzı için sorunsuz bir yıl olacak” açıklamasında bulundu.

Esnafaksu (Small)

"AKSU'DA KİMSE İSTEDİĞİ GİBİ HAREKET EDEMEZ"

İlçe belediyesine gelen esnafın bütün sorunlarını tek tek dinleyen Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, esnafın taleplerini anladıklarını, esnafın kanunsuzluğa engel olunmasını istediğini ve göreve başladıkları andan itibaren bu sıkıntılar için çalışma başlattıklarını belirterek, "Bizim yönetimimizde Aksu’da kimse istediği gibi hareket edemez. Kimse bize ‘yasal olmayan işlere karıştı’ diyemez. Esnafımız rahat olsun. Her şey yasalar dahilinde kanuna uygun yapılacak” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ