Antalya’nın Alanya İlçesi’nin Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda satışı yapan işletmelerde hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol etti. Vatandaşlara yiyecek ve içecek sunanlar başta olmak üzere tüm hizmet işletmelerinde hijyen denetimleri başladı. Denetimler sırasında ekipler, işletme ve imalathanelerdeki hijyenik ortamın sağlıklı gıda ve hizmet sunumuna uygunluğunu kontrol ediyor; ayrıca, gıda ürünlerinin uygun koşullarda saklanıp saklanmadığını, bozulmuş yiyecek içecek malzemesi olup olmadığını, ürünlerin son kullanma tarihlerini ve etiketlerini de kontrol ediyor.

Antalya’nın dünyaca ünlü yaylası susuz kaldı… Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşamıyor! Antalya’nın dünyaca ünlü yaylası susuz kaldı… Vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşamıyor!

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; hemşerilerimize ve misafirlerimize sağlıklı gıda ve hizmet sunumu için tüm işletmelerimizin hijyen kurallarına koşulsuz uymalarını beklediklerini, halk sağlığını korumanın çok önemli olduğunu, önümüzdeki haftadan itibaren hijyen denetimlerinin yoğunlaşarak devam ettirileceğini, işletme sahiplerinden halk sağlığının korunması ve kent imajına katkı sunmak için destek ve anlayış beklediklerini belirtti.

Kaynak: BÜLTEN