Hızla gelişen Döşemealtı’nda alt yapı artık yetersiz hale geliyor.  Yeni yerleşim alanları ile inşaat şantiyesini andıran özellikle Çıplaklı Mahallesi'nde sokak numaraları var, ancak numaraların konulduğu sokaklar kullanılamaz halde.

Bu durumdan adeta çile çeken vatandaşlar durumu ilgililere iletirken, 5 yıldır yetkililerden “En kısa sürede sorununuz çözülecek sabırlı olun” cevabını alıyor. Bölgede üniversite öğrencileri, sürekli artış gösteren çok sayıda villa ve müstakil evlerde oturanlar, buralarda çalışanlar, her gün işi için Antalya kent merkezine gidip gelenler trafik yoğunluğunu aşırı artırıyor. Ancak ortada bu yoğunluğu taşıyacak doğru dürüst bir yol ve herhangi bir çalışma olmadığı gibi vatandaşın sesine kulak veren bir yetkili de yok.

Dosemealti Sokak Çamurlu (Small)

"DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI"

Bölgeye hizmetin bir an önce gelmesini isteyen Çıplaklılar, “Dayanacak gücümüz kalmadı artık, yol var ama kullanamıyoruz, yola gelişi güzel konulmuş briketler, demirler var, üstelik elektrik altyapısının yeraltına inmesi için kazılmış çukurlar var. Bu çukurların bir kısmı kapatılmış, yağan yağmurla birlikte kapatılan bölüm çökmüş, yolun bir tarafı yüksek diğer tarafı alçak, araçlarla geçerken aracımızın zarar görmesinden korkuyoruz.  Ayrıca yeni inşaata su bağlantısı için kazılan çukurlar var.  2022 ile 2017.  sokaklar adeta tarla görümünde. Çocuklarımız Akkale parkına gidemiyor. Her gün bu sokakları kullanmak zorundayız, işe gidip geliyoruz. Neden yapılmıyor acaba?  Ne bekleniyor anlamadık bir türlü.” şeklinde konuştular.

Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu

Dosemealti Belediyesi Yollari (Small)

HİÇ OLMAZSA BİRAZ DÜZELTİLSİN

Çıplaklı bölgesindeki cadde ve sokakların asfalt olana kadar hiç olmazsa bozuk bozuk yollar biraz düzeltilip silindir geçirilsin ki, yolun her tarafı aynı düzeyde olsun. Yöre halkı olarak çok şey istemiyoruz,” Bu bölgenin gelişmekte olduğunu biliyoruz, ama tarla gibi de sokak istemiyoruz, sokaklardan inşaat sahipleri de briket ve demirleri çeksin, ya da düzgün bir şekilde konulsun, bölgede hiç bir denetim yok, hizmet istiyoruz” dediler. 

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK