Uzunca bir dönemdir İyi Parti Aksu İlçe Başkanlığı görevini yürüten Recep Bal, yerel seçimler öncesinde meclis üyeliği adaylığı için görevinden istifa etti. Bununla birlikte yerel seçim sürecinde boş kalan ilçe başkanlığı makamı, seçim sonrasında da dolmadı. Edinilen bilgilere göre Bal’dan boşalan koltuğa, henüz bir talip çıkmadı. Yerel seçimlerin ardından adeta kabuğuna çekilen İlçe Teşkilatı’nda ise tam bir sessizlik hâkim.

BEKLENEN HEYECAN YOKRecep Bal (Small)

İyi Parti’de Genel Başkan Meral Akşener’in görevi bırakması ve ardından kendisinin de desteklediği Müsavat Dervişoğlu’nun göreve gelmesiyle, partide köklü bir değişikliğe gidileceği ve yeniden toparlanma sürecine girileceği ifade edilmişti. Bu değişikliğinde çok hızlı bir şekilde olacağı belirtilirken, genel başkan değişiminin de teşkilatlarda beklenen bir heyecan oluşturmadığı görülüyor.

TEŞKİLATLAR YORULDU VE YIPRANDI

Uğur Poyraz (Small)

Öte yandan Genel Başkanlığa Müsavat Dervişoğlu’nun gelmesiyle birlikte yeniden Genel Sekreterlik görevine getirilen İyi Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz ise, İyi Parti’de yaşanan gelişmeleri şu şekilde değerlendirdi: “Evet, bu süreçte tüm teşkilatlarımız yoruldu ve yıprandı. Ancak nerelerde hata ettik, seçmen bize neden oy vermedi, bunların analizini çok iyi yapıp hızlı bir şekilde toparlanacağız. Şundan herkes emin olsun ki bu seçim sonuçlarını telafi edip, partimizin iktidara gelmesini başaracağız.” 

Türkler ikinci sınıf vatandaş mı? Türkler ikinci sınıf vatandaş mı?

Muhabir: SERCAN AYTIŞ