Antalya’nın yeni gelişmekte olan bölgelerinden bir tanesi olan Çankaya Mahallesi’nde yaşanan köpek sorunu nedeniyle vatandaşlar mağdur oldu. Birçok kişinin bakmak istemediği köpekleri getirerek buralara terk etmesi nedeniyle Çankaya Mahalle Muhtarı Veli Sarı, vatandaşlara seslendi. Köpeklerin buralara bırakılmasından dolayı köpek yoğunluğunun arttığını söyleyen Muhtar Sarı, vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi. Türkiye genelinde yaşanan sokak köpeği krizi nedeniyle vatandaşların daha duyarlı olmaları beklenirken, vatandaşlar bakamadığı veya bakmak istemediği köpekleri Antalya’nın uzak olan bölgelerinden bir tanesi olan Çankaya Mahallesi’ne bırakmasından dolayı vatandaşlar ne yapacaklarını şaşırdı.

Ruslar ve Ukraynalılar akın akın gitti zamlar kaldı! Antalya’nın ilçelerine ulaşılamıyor Ruslar ve Ukraynalılar akın akın gitti zamlar kaldı! Antalya’nın ilçelerine ulaşılamıyor

Antalya Cankaya Mahallesi Kopek (Small)

KÖPEKLERİNİ TERK EDİYORLAR

Antalya’nın farklı bölgelerinde yaşayan vatandaşlar, bakmak istemediği köpekleri buralara getirerek terk etmesinden dolayı mahalle sakinleri bir hayli öfkeli. Bir hevesle alınan köpeklerin heveslerinin geçmesinin ardından mahallelerine getirilerek terk edilmesinden dolayı vatandaşlara seslenen Muhtar Sarı, “Şehir merkezinde yaşayan vatandaşlar bakmak istemedikleri köpekleri bizim mahallemize bırakıyorlar. Mahallede aşılı olan köpekte var olmayan köpekte var. Hem mahallemizde yaşayan vatandaşlar hem de belediye ekipleri besleme yapıyorlar ama bu köpeklere yazık yani. Bir sürü köpek var mahallemizde. Birçoğu da başkaları tarafından bırakılan köpekler” dedi.

Antalya Sokak Kopegi (Small)

KÖPEKLERİN HAZİN SONU

Çankaya Mahalle sakinleri ise, “Bizim mahallemiz yeni yeni gelişiyor. Birçok bölgesinde inşaat ve boş arazinin bulunmasından dolayı Antalya’nın dört bir köşesinde yaşayan vatandaşlar, bakamadıkları veya bakmak istemedikleri köpekleri getirip buraya bırakıyor. Bir hevesle alıyorlar sonra yükünü kaldıramadıkları için getirip buralara bırakıyorlar. Bu hayvanlarında duyguları var. Buradaki birçok köpek eve adapte olmuş veya birileri tarafından bahçede de olsa beslenilmeye alışmış. Sonra bir anda sokağa bırakıyorlar. Hayvanlar neye uğradıklarını şaşırıyorlar. Yiyecek yemek bulamıyorlar. Biz kendi imkanlarımızla bakmaya çalışıyoruz ama hepsine yetemiyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sesimizi duymasını istiyoruz. Bu vatandaşların köpekleri bırakmaları engellensin. Bu canilik son bulsun” sözlerine yer verdiler.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN