Turizmiyle ünlü olan Antalya, her gün binlerce turist ağırlıyor. Dünyanın dört bir yanından turist akınına uğrayan Antalya’nın sokaklarında biriken çöpler, Antalyalıları canından bezdirdi. Oluşan kötü kokudan ve görüntüden rahatsız olan vatandaşlar, yetkililere ateş püskürdü. Sık sık toplayan ve her tarafa yayılan çöplerden dolayı rahatsızlık duyan vatandaşlar, çöplerin daha sık toplanmasını ve çöp konteynerler sayısının arttırılmasını talep etti.

Özellikle şehir merkezinde çöp konteynerlerinin azlığından yakınan vatandaşlar, çöplerini uzun süre ellerinde ve çantalarında taşımak zorunda kalıyor. Turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Kaleiçi’nde ise çöplerin dağ gibi olması ‘Pes’ dedirtti. Turistlik bölgelerde oluşan çöp birikintileri oluşturdukları görüntüden dolayı vatandaşlara isyan bayrağını çektirdi.

Su krizi yaşanan Antalya’da yeni proje duyuruldu Su krizi yaşanan Antalya’da yeni proje duyuruldu

Whatsapp Image 2024 05 19 At 14.17.57 (Small)ANTALYA HAK ETTİĞİ TEMİZLİĞE KAVUŞMALI

Antalya’nın merkezinde biriken çöplerden rahatsızlık duyan vatandaşlar, “Antalya’nın dört bir köşesi çöplerle doldu. Dünyaca ünlü yerlere ve doğal güzelliklere sahip olan güzel Antalya’mızın geldiği bu nokta gerçekten çok üzücü. Çöp kutusu olan yerlerde bile her yer çöp içinde. Çöp kutuları dolu olduğundan dolayı konteynerlerin etrafına bırakılıyor çöpler. Konteynerlerin olmadığı yerlerde ise insanlar çöpleri ellerinde taşımaktan sıkılıp yerlere atıyor. Her koşulda yerler çöplerle doluyor. Ve kimse bu kötü görüntüden rahatsızlık duymuyor.

Whatsapp Image 2024 05 19 At 14.17.58 (Small)

Kaçıncı yüzyıldayız biz hala çöp sorunuyla başa çıkmaya çalışıyoruz. Diğer ülkelerde her yer pırıl pırılken bizim ülkemiz nasıl bu hale geliyor anlam veremiyoruz. Turistlere rezil olduğumuzla kalıyoruz. Atatürk’ün ‘Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir’ sözlerinin karşılığı bu çöp yığınları mı? Dünyanın en güzel yeri olan Antalya, bu görüntüleri hiç hak etmiyor. Kısa mesafelere çöp konteynerleri eklenmeli ve konteynerler günlük olarak toplanmalı. Antalya hak ettiği temizliğe kavuşmalı artık” şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN