Bir süredir durgun seyirde devam eden ve alım satımların düştüğü ikinci el araç piyasasında, hareketlilik görülmeye başlandı. Yaz aylarına girilmesi ve bir yandan da Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte, fiyatlarında yükseleceği ifade ediliyor. Böylelikle ikinci el araçlarda yüzde 20 oranında bir artış yaşanacağı dile getirildi.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLECEK

Araç (Small)

Özellikle faiz oranları nedeniyle uzunca bir süredir olduğu yerde sayan ikinci el piyasası, yeniden eski günlerine dönmeyi bekliyor. Hedeflenen artış rakamlarıyla beraber, galerici esnafının da yüzü gülecek. Binlerce kişinin yer aldığı sektör, alım satımların durmasıyla birlikte çıkmaza girmişti.

Son dakika… Antalya yaza değil kışa geçiyor… Antalya’da 29 Mayıs’ta hava nasıl olacak? Son dakika… Antalya yaza değil kışa geçiyor… Antalya’da 29 Mayıs’ta hava nasıl olacak?

ŞİMDİ TAM ZAMANI

Araç1 (Small)

İkinci el araç almak isteyen vatandaşların elini çabuk tutmalarını tavsiye eden sektör temsilcileri, “Özellikle faiz oranlarının artması, piyasayı durgunluğa sevk etti. Parası olan vatandaş, parasını bankaya koydu ve yüksek faiz almaya başladı. Parası olmayan da kredi çekecekti, bu seferde kredi oranlarının yüksekliğinden dolayı çekemedi. O nedenle şu an ikinci el araç için tam fırsat zamanı” dedi.

Muhabir: SERCAN AYTIŞ