Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir" Erken zeytin hasadı uyarısı… "Zeytinyağı daha acı ve yakıcı olabilir"

Antalya Kaş İlçesi'nde Adlyesi'de yaşandığı iddia edilen olay şaşkınlık yarattı. İddiaya göre Avukat Hakan Tüzen, Adliye personeli ve avukatların kulladığı tuvaletteyken Başsavcı Gökhan Feyzoğlu tarafından kolluk gücü marifetiyle dışarı attırırldı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Antalya Barosu, konun takipçisi olacaklarını belirtti. Antalya Barosu'nun resmi hesabından yapılan açıklama şöyle:

"15.05.2024 tarihinde Kaş Adliyesi’nde meslektaşımız Av.Hakan Tüzen; adliyede bulunan, tüm personel ve avukatların kullanımına açık olan tek tuvaleti kullanması nedeniyle Kaş Adliyesi Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Feyzoğlu tarafından sözlü şiddete uğramış, tuvaleti kullanmasına izin verilmemiş ve kolluk marifetiyle zorla kolundan ittirilmek suretiyle dışarı çıkarılmıştır.

"KENDİSİNE DERT ETMİŞ!"

Meslektaşımıza yapılan bu muamaleyi kabul etmiyoruz. Toplumumuz için asıl üzücü ve trajik olan, bir Cumhuriyet Başsavcısı’nın; yasada açık olarak belirtilen asli görevleri ile ilgilenmesi gerekirken avukatların tuvalet ihtiyacını kendine dert etmesidir. Kaş Cumhuriyet Başsavcısı’nın görevini layıkı ile yerine getirmediği ve yüklendiği görev açısından kendisine duyulan güveni kaybettiği aşikardır. Yaşanılan olayın izah edilecek bir tarafı bulunmamaktadır.

ADLİYE ÖNÜNDE BASIN TOPLANTISI

Her zaman olduğu gibi Antalya Barosu olarak bizler meslektaşlarımızın yanındayız .Yarın saat 12:00 ‘de Kaş adliyesi önünde yönetim kurulumuz konu ile ilgili basın açıklamasında bulunacak olup, tüm meslektaşlarımızı basın açıklamasına davet ediyoruz.

Bugün yaşanan olaylarla ilgili bir kez daha “Mahkeme kadıya mülk değildir" diyoruz ve Adalet Bakanlığını, Hakimler Savcılar Kurulu’nu göreve çağırıyoruz. İlgili Cumhuriyet Başsavcısı ile yürütülecek sürecin takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunarız."

Muhabir: NİHAT TOKLU