Kurban Bayramı’nın ilk gününde şehit ailelerinin ilk durağı her yıl olduğu gibi bu yılda şehitlikler oldu. Yakınlarının kabirleri başında Kur’an-ı Kerim okuyarak şehitlik ziyaretinde bulunan aileler, mezarları çiçek bahçesine çevirdi. Babalar Günü dolayısıyla da ise şehit olan evlatlarını ziyaret eden şehit babaları, Babalar Günü’nü buruk bir şekilde geçirdi.

Aydın’da belediye hafta sonu düğmeye bastı Aydın’da belediye hafta sonu düğmeye bastı

Adana Bayram Sehitlik (2) (Small)

2019 yılında şehit düşen Uzman Çavuş Ali Cenk Yenier'in babası İzzet Yenier, "Babalar Günü'nde hep oğlum benim yanıma gelirdi. Ama şimdi ben oğlumun yanına geliyorum. Bitmiş vaziyetteyiz, acıların en büyüğü. Bundan daha büyük acı olamaz. Hiçbir şeyde gözümüz yok, evladımızı kaybetmişiz. Mekanı cennet olsun. Onsuz hayatın hiçbir tadı yok. Kendimizi hep onun yanında hissediyoruz, hiç ölmemiş gibi davranıyoruz. Her an gelebilir diye düşünüyoruz. Vatan için kendini feda eden aslanlar gibi evlatlarımızı unutmasınlar. Şehit ailelerine ve gazilere sahip çıkılmasını istiyoruz. Topluma mesajımız bu" dedi.

Adana Bayram Sehitlik (1) (Small)

 HEM GURURLU HEM DE HÜZÜNLÜ BİR DUYGU

2018 tarihinde Hakkari'nin Çam Tepe üst bölgesine terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Şık'ın babası Bekir Şık ise, "Babalar Günü'nde şehitlikteyiz. Her sene biz burada şehitlerimizi anıyoruz. Çok acıdır bir evlat acısını yaşamak. Allah kimseye nasip etmesin, konuşamıyorum. Çok zor bir sınav. Allah herkese nasip etmez ama şehit babası olmak hem hüzünlü hem de gururlu. Kelimeler boğazımda düğümleniyor, evlat acısı hiçbir zaman yeri doldurulmayacak bir acı. Çok zor. 6 sene oldu. 2018 yılında şehit oldu. Buradan bütün şehitlerimizi anıyorum ve Babalar Günü'nü kutluyorum. Bizleri unutmasınlar. Evlatlarımız bu topraklar için, vatan için, bayrak için, namus için, ezan için şehit oldular. Bunlar olmazsa bir anlamı yok. Ben bir evladımı verdim ama ben de canımı seve seve vermeye hazırım" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA