Geçtiğimiz günlerde yeni bir uygulamaya gidilerek pazarcı esnafına, ‘bağırma’ yasağı geldi. Buna göre semt pazarlarında ilgi ve dikkat çekmek amacıyla ‘Gel ablacım gel, sulu sulu limonlar, kesmece karpuz’ şeklinde bağırarak satış yapmaya çalışan esnafa karşı, para cezası uygulanmaya başladı. Yasağa uymayan esnafa da 1295 lira ceza kesilecek. Aynı suçtan 4 kez ceza alınması halinde de tezgâh kapatmaya kadar varacak. Burada da denetim görevi ilgili belediyelerin zabıta ekiplerine düşüyor.

https://antalyaningundemi.com/wp-content/uploads/2023/10/BAGIRMA-YASAGI-UYGULANIYOR-MU-2-Small.jpeg BAĞIRMA YASAĞI UYGULANIYOR MU? 1

PEK ÇOK KİŞİ RAHATSIZ OLUYOR

Vatandaşların daha rahat ve sağlıklı bir ortamda alışverişlerini yapabilmeleri amacıyla getirilen bu yasağa uyulup uyulmadığı ise akıllarda soru işareti bırakıyor. Esnafın bağıra bağıra, maniler söyleyerek satışlarını artırmaya çalışması, kimi insanları rahatsız ediyor. Herhangi bir sağlık sorunu bulunan, ya da yüksek sesten hoşlanmayan vatandaşlar, bu duruma bir çözüm bulunmasını istiyor. Ancak mahalle pazarlarında eski düzenin devam ettiğinin görülmesi, akıllara bağırma yasağı uygulanıyor mu sorusunu getiriyor.

Sercan AYTIŞ/ÖZEL HABER https://antalyaningundemi.com/