Manavgat güreşlerinin ardından yağlı güreş heyecanı sürüyor. Yağlı güreşte Türkiye’nin önemli şehirleri arasında yer alan ev çok sayıda güreş organizasyonu gerçekleştiren Balıkesir bu kez güreş severleri Balya’da ağırlayacak.

Geçtiğimiz yıl yapılan 2. Balıkesir Balya Güreşleri’ne toplam 3’ü altın kemerli 25 başpehlivan katılmıştı. Finalde Abdullah Güngör Süleyman Başar ile karşılaşmış ve Güngör kemerin sahibi olmuştu. Aynı organizasyonda yarı finalde yenilen Recep Kara ve Ali Yanatma’da 3’ncülük kürsüsünü paylaşmışlardı.

D20Haber Denizli Ismail Balaban Baspehlivan Hbr

SARI FIRTINADA OLACAK

Balıkesir'in Balya ilçesindeki Geleneksel Balya Yağlı Pehlivan Güreşleri 17 Mayıs 2024 Cuma günü Kadıköy Güreş Alanı'nda gerçekleşecek. Saat 13.00’te başlayacak olan güreşlerde son Manavgat Güreşleri’nde başpehlivan olan İsmail Balaban’ın yanı sıra Serdar Yıldırım, Recep Kara, Hamza Özkaradeniz, Abdullah Güngör, Süleyman Başar katılacak.

2024 Kağıthane Güreşleri’nde ilk tur tamamlandı. Sarı fırtına İsmail Balaban'ın güreşi nefesleri kesti... Bakın ikinci tura hangi başpehlivanlar geçti? 2024 Kağıthane Güreşleri’nde ilk tur tamamlandı. Sarı fırtına İsmail Balaban'ın güreşi nefesleri kesti... Bakın ikinci tura hangi başpehlivanlar geçti?

16 Mayıs gecesine kadar kayıtların süreceği güreşlere 200’ün üzerinde pehlivan, 300’e yakın da başpehlivan katılması bekleniyor. Bu arada güreşlerde canlı yayın olmayacak.

Muhabir: AYŞEM SİCİM