Stil danışmanı olarak moda dünyasında önemli bir yere sahip olan Başak Dizer, Kıvanç Tatlıtuğ ile yapmış olduğu evlilikten sonra kendinden daha çok bahsettirmiş ve meraklı gözleri üzerine çekmiştir.

Aşk-ı Memnu, Medcezir gibi akıllarda kendine has bir yer edinmiş birçok dizinin stil danışmanlığını yapan ve güzelliği ile bizleri her seferinde büyülemeyi başaran Başak Dizer’in kim olduğu, evliliği ve merak ettiklerinizin dahasını sizler için topladık… 

Basak Dizer Kimdir

Başak Dizer Kimdir?

Türk magazininde daha çok Kıvanç Tatlıtuğ’un eşi olarak bilinen Başak Dizer moda dünyasının önde gelen isimlerindendir. 19 Nisan 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Başak Dizer eğitim hayatına da bir süre İstanbul’da devam ederek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı.

Modaya olan ilgisi sebebiyle Milano şehrinde Istituto Moda di Burgo'da eğitimine devam etti. Türkiye'ye dönüşünden sonra Başak Dizer, İstanbul'da LaSalle ve Mimar Sinan Üniversitesi Moda Tasarım bölümlerinde çeşitli sertifikalar alarak bilgisini ve yeteneklerini daha da pekiştirdi.

2000'li yılların başında moda tutkusunu işe dönüştürmek için ortağı Deniz Marşan ile birlikte kendi markasını kurdu.  Stil danışmanlığı görevini üstlenmiş olduğu bu marka kısa sürede sektörde adını duyurdu. Aşk-ı Memnu gibi dönemin önde gelen dizilerine stil danışmanlığı yaparak kariyerinin ilk büyük adımını atmış oldu. 

Günümüzde ortağı Deniz Marşan ile “Room Showroom” adıyla stil danışmanlığına devam etmektedir. Yalnızca Türkiye ile sınırlı kalmayıp uluslararası birçok projede de yer almaktadır. 

Başak Dizer evli ve bir çocuk sahibidir.

Cemre Baysel Kimdir? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim? Cemre Baysel Kimdir? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Başak Dizer Nereli 

Başak Dizer 13 Nisan 1977 tarihinde İstaanbul’da dünyaya gelmiştir.

Başak Dizer’in Burcu

13 Nisan 1977’ de doğan ünlü modacı Başak Dizer koç burcudur.

Basak Dizer Kimdir 2

Başak Dizer Ne İş Yapıyor?

Moda tasarım ile ilgili çeşitli eğitimler almış olan Başak Dizer, 2007 yılında ortağı Deniz Marşan ile 2Shoppers isimli bir marka kurarak sektöre adım attı. Uzman oldukları stil danışmanlığı üzerinden hizmet veren iki ortak alışveriş ve hediye önerilerinde de bulunan bir sistem kurdu.

Başak Dizer, Aşk-ı Memnu dizisinde yer alan ve hala konuşulan Bihter Ziyagil ve Firdevs Yöreoğlu karakterlerinin stil danışmanlığı yaptı. Bu projesi Başak Dizer’in adının sektörde duyulmasında çok etkili oldu.

İsimlerinin duyulmasıyla beraber Başak Dizer ve Deniz Marşan 2013 senesinde danışmanlık ve showroom hizmeti vermek amacıyla Room’u kurdu.

2024 yılı itibariyle Show TV’nin en popüler dizilerinden biri olmayı başarmış olan Bahar dizisinin stil danışmanlığını yapmaktadır.

Basak Dizer Kimdir 4

Kıvanç Tatlıtuğ Başak Dizdar Evliliği

Türkiye’nin sembolleşmiş çiftleri arasında yer alan Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizdar Tatlıtuğ’un nasıl tanıştıkları oldukça merak konusudur. 

Kıvanç Tatlıtuğ, Türk oyuncu ve modeldir. Türkiye'nin en popüler ve tanınan aktörlerinden biri olarak bilinmektedir. Oyunculuk kariyerine modellik yaparak başlayan Kıvanç Tatlıtuğ, birçok dizi ve filmde başrol oynadı. Kendisi 1983 doğumludur. 

Başak Dizer, Kıvanç Tatlıtuğ ile olan ilişkisine Aşk-ı Memnu dizisinin setinde başlamıştır. Çiftin 8 senedir sürdürmekte oldukları evliliklerinden 15 Nisan 2022’de doğmuş olan Kurt Efe Tatlıtuğ isminde bir oğulları bulunmaktadır.

2016 senesinden beri evliliğini sürdüren Başak Dizer’in Kıvanç Tatlıtuğ’dan önce Oren Fransez ile kısa bir evliliği olmuştur.

Basak Dizer Kimdir 6

Başak Dizer Kıvanç Tatlıtuğ Arasındaki Yaş Farkı Kaç?

Başak Dizer, 1977 doğumluyken; Kıvanç Tatlıtuğ ise 1983 doğumludur. Çiftin arasında 6 yaş fark vardır.

Muhabir: Nihat Toklu