Antalya’da haftaya sıcak havayla başlayacak… Meteoroloji uyarı verdi! Antalya’da haftaya sıcak havayla başlayacak… Meteoroloji uyarı verdi!

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, 19 Mayıs ile ilgili mesaj yayınladı. Başkan Atmaca mesajında, şu sözlere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalesini yaktığı, Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs günü, Türkiye Cumhuriyeti için zaferin ve kurtuluşun simgesi olmuştur. Atamız, bu anlamlı günü Türk gençliğine armağan ederek, gençlere olan güvenini ortaya koymuş, "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu ila ve idame edecek sizsiniz." sözleriyle de Cumhuriyetimizi ve ülkemizin geleceğini gençlere emanet etmiştir.

MEDENİYET SEVİYESİNDEN HIZLA UZAKLAŞIYOR

Bugün gençlerimize düşen en büyük sorumluluk ise Atatürk’ün izinden ayrılmadan, ülkemizi geleceğe bilim ve teknoloji ile taşıyarak muasır medeniyetler seviyesine hızla ulaştırmaktır. Muasır medeniyet seviyesi ise eğitimli ve bilgi birikimi yüksek, vatansever ve sosyal sorumluluk bilinci yüksek, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne bağlı, emek bilinci yüksek, sağlıklı ve yenilikçi gençler ile mümkündür. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Kaynak: MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI / BÜLTEN