Kurban pazarlarında fiyatlar dibi gördü Kurban pazarlarında fiyatlar dibi gördü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye’de bir ilk imzasını attı. Doğayı ve sağlığı korumaya yönelik yapılan bir projeye imzasını atan Başkan Böcek, atık ısıdan enerji üretecek. Yaptığı projeler ile adından sık sık söz ettiren Başkan Böcek, Türkiye’de ilk defa atık ısıdan enerji üreten Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisini kurdu.  

Muhittin Bocek Kizilli (Small)

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Başkan Böcek, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir video ile Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisini kurduklarını duyurdu. Türkiye’de atık ısıdan enerji üreten ilk tesis olan Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi ile karbon emisyonu azaltılarak doğa ve sağlık korunacak.

Kizilli Entegre Atik Degerlendirme Geri Dönusum Ve Bertaraf Tesisi (Small)

KARBON EMİSYONUNU ÖNLEYECEKLER

Başkan Böcek’in sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, “Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme, Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisine gelen evsel katı atıklardan ve enerji üretimi sırasında açığa çıkan atık ısıdan temiz enerji üretiyoruz. Doğamızı koruyan çevre dostu uygulamalarla karbon emisyonunu önlüyoruz” sözlerine yer verildi.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN