Seçime günler kala Antalya’da siyasette sular iyice ısındı. Ulusal bir televizyonda canlı yayına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Başkan adayı Muhittin Böcek, Cumhur İttifakı Büykşehir Belediye Başkan adayı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü yaylım ateşine tuttu.

İşte Başkan Böcek’in konuşmasından kesitler..

3Jpg 4C8Hnu82Z E6M U L J2 V Spwyw

“BEN YAPMADIM Kİ?”

“Kepez’de bir sel felaketi oldu. Sel afetinde ilgili uygulamaları yapmamış orada gecekondular var. Onlara bakmamışlar. Şimdi birde çıkmış aynı siyasi görüşteki Sayın Türel’i aşağılarcasına işte burada alt geçitler yanlıştı diyor. İyi de ben yapmadım ki.”

Deprem 12 1200X700

“YAPI STOK ENVANTERİNİ VERMEDİLER”

“6 Şubat büyük depremden önce 22 Mayıs 2022’de Deprem Master Planı yapmak için çalışmalara başladık. Önce İl Başkanlarını, sonra Grup sözcülerini, sonra komisyondakileri, sonra da 19 ilçenin imar müdürlerini davet ettik. Kendilerinden yapı stoğunun envanterini istedik. Serik’te birkaç eksik var fakat Kepez Belediyesi bize yapı stoğu envanterini göndermedi.”

0Bb8123A9B3841F58A2A8Ee6781D7B81

O proje Antalya’yı kilitleyecek… Antalya’dan Manavgat ve Alanya’ya ulaşım imkansız olacak! O proje Antalya’yı kilitleyecek… Antalya’dan Manavgat ve Alanya’ya ulaşım imkansız olacak!

‘KICAMİ PLANLARINI YAPTIK’

“Kırcami 100 binliğini yaptırdım. OP zaman Bakan Murat Kurum’du. Burası neresi dedi. Sizin seçim öncesi geldiğiniz, insanlara tapu dağıttığınız sonrada mahkemenin iptal ettiği oyları aldığınız yer dedim ve onaylattım. 100 binliği, 25 binliği, 5 binliği ve binliğini yaptım. Ancak arkadaş Kırcami’yi ben gelirsem çözeceğim diyor. Milletin aklı ile dalga mı geçmeyin lütfen.”

Antalya Buyuksehir Meclisi 001

“VAKTİN YOKSA BAŞKAN OLMA”

“108 meclisten 72’sine katılmadı. Zaten devamsızlıktan sınıfta kaldı. Tuzu kuru. Şimdi belediye başkanı adayı arkadaşlara söylüyorum. Eğer vaktiniz yoksa belediye başkanı olmayacaksınız. Milletin derdi ile dertlenecekseniz başkan olun diye. İlçe belediye başkanları Büyükşehir Meclisi’nin doğal üyesi olur. Buna rağmen eğer gelemeyecekse bize yazı gönderir. Mazeret bildirir. Mazeretsiz 108 Meclisin 72’sine katılmadığı için Kaş Kınık’ta, Gazipaşa’da, Serik’te neler oluyor bilmez. Sur Yapı’yı tamamlayan biziz. Ne Kırcami’nden, ne deprem master planından haberi var.”

A A1 52

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜNÜ YAPTIK, AMA HABERİ YOK”

“Sokak hayvanları için barınak yapacakmış. Sokak hayvanları barınak Merkezi’nin Türkiye’nin en büyüğünü yaptık. Hem de Kepez. Ama belki haberi yok. 84 dönüm üzerine yaptık. 6 ameliyat birden yapılıyor. Ambulansımız var. 3 bin kapasiteli kedi köpek rehabilitasyon merkezi var. Altın çağ diyor ama Kepez’e bile altın çağı yaşatamadı. Bizim en çok sosyal yardım verdiğimiz yer Kepez. Böyle mi altın çağ yaşatacaksın?”

Muhabir: NİHAT TOKLU