Antalya’da öğle saatlerinde başlayan orman yangını henüz kontrol altına alınamadı. Havadan ve karadan devam eden müdahalelere rağmen yangın henüz söndürülemedi. Öğle saatlerinde gelen orman yangını ihbarı üzerine olay yerine Antalya İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından çok sayıda ekip gönderildi. Yangının hızla büyümesi üzerine bölgeye helikopter de sevk edildi. Havadan ve karadan müdahale ile yangının önemli bir bölümü kontrol altına alındı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi dünyaca ünlü plaj için ihaleye girecek! Antalya Büyükşehir Belediyesi dünyaca ünlü plaj için ihaleye girecek!

Lara Da Orman Yangini (Small)

BÖCEK’TEN AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek il açıklamasında, “Muratpaşa Lara bölgesindeki ormanlık alanda çıkan yangına kurumların da desteğiyle havadan ve karadan müdahalemiz sürüyor. Orman yangınları için risk taşıyan sıcak yaz günlerinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm ekibimizle teyakkuzdayız. Geçmiş olsun Antalya'm.” dedi.

EKİPLERE KOLAYLIKLAR DİLEDİ

Daha sonra bir açıklama daha yapan Başkan Böcek bu kez de şöyle dedi:

“Antalya/Muratpaşa Lara bölgesinde çıkan orman yangını ile mücadelemizi ekiplerimiz ve kurumlar ile birlikte canla başla sürdürüyoruz. İlk andan itibaren havadan ve karadan yangına müdahale etmek için yoğun emek harcayan tüm arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum.” Yangında soğutma çalışmaları sürüyor. 

Lara Orman Yangini (Small)

Muhabir: NİHAT TOKLU