Ünlü Başpehlivan Furkan Durmuş Altın, Konyaaltı Belediyesi ile yollarını ayırdığını sosyal medya hesabından duyurdu. Geçtiğimiz yıl ağır ameliyat geçirmesine rağmen yeniden dualı çayıra dönen Altın’ın sezon başladıktan sonra kulübünden ayrılması şaşkınlık yarattı.

Altın son olarak Manavgat güreşlerinde güreş tutmuştu.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Başpehlivan Furkan Durmuş Altın açıklamasında şöyle dedi:

“Ata Sporumuza gönül vermiş sevgili dostlar, saygıdeğer Türk Yağlı Güreş camiası, 31 Mart yerel seçimleri sonrası değişen ve gelişen şartlar nedeniyle 2019 yılından beri sporcu olmaktan gurur duyduğum Konyaaltı Belediyesi spor kulübü ile bugün itibarıyla yollarımı ayırmış bulunuyorum.

Bugüne kadar adına güreşmekten onur duyduğum Belediye Başkanımız Sn. Semih Esen’e, ben dahil olmak üzere tüm sporculara başkanlıktan öte ağabeylik yapan kulp başkanımız Şevket Korkmaz’a gece gündüz desteğini esirgemeyen Spor İşleri Müdürümüz Sn. Erkan Kemerden’e ve isimlerini  tek tek sayamadığım, üzerimde emekleri olan tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ederim.

Sevenlerimin desteklerine layık olmak ve hedeflerimize ulaşmak için çok çalışmaya devam edeceğiz.

Görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler.”

Baspehlıvan Furkan Durmus Altın Gorsel

YENİ YÖNETİMLE İLGİLİ SORUN VAR

Açıklamasında Konyaaltı eski Belediye Başkanı Semih Esen ve Kulüp Başkanı Şevket Korkmaz’a teşekkür eden, Altın seçim sonrası gelişen şartlar ifadesiyle yeni yönetim ile sorun yaşadığını belirtti.

FURKAN DURMUŞ ALTIN KİMDİR ?

Başarılı milli güreşçi Furkan Durmuş Altın 15 Ekim 1994 doğumludur. Güreşe 2010 yılında Ankara Tedaş spor kulübünde minder güreşinde başlarken, 2013 yılında ise yağlıya güreşe döndü. Furkan Durmuş Altın 2018 yılında 657. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde başaltı boyunda ikinci olarak başpehlivanlığa yükseldi.

Antalyaspor’un 2023-2024 karnesi çıktı… Bakın Antalyaspor neler yapmış Antalyaspor’un 2023-2024 karnesi çıktı… Bakın Antalyaspor neler yapmış

2018'de 1. Burdur Yağlı Güreşlerinde, Bursa Yenişehir Yağlı Güreşlerinde, 2. Savaştepe Yağlı Güreşlerinde ve 43. Honaz Yağlı Güreşlerinde başpehlivanlık kazandı.

2022 yılında 13. Kepsut Yağlı Güreşlerinde başpehlivanı oldu.

GEÇTİĞİMİZ YIL 3 KEZ KÜRSÜ YAPTI

2023 yılında 20. İvrindi Kayapa Yağlı Güreşlerinde başpehlivan olan Furkan Durmuş Altın ayrıca 1. Marmaris Güreşleri ile Havran Seyit Onbaşı Güreşleri’nde 3’ncülüğü paylaşarak kürsü yaptı. Furkan Durmuş Altın’ın yeni takımı ise merakla bekleniyor.

Muhabir: AYŞEM SİCİM