Bayramda Antalya’nın gizli güzelliği Ormana Köyü’nü gezmeden gitmeyin! Bayramda Antalya’nın gizli güzelliği Ormana Köyü’nü gezmeden gitmeyin!

Türkiye’nin dört bir yanında kendine özgü coğrafyası ile bambaşka güzellikte ilçeler yer alıyor. Doğal güzellikler, tarihi zenginlikler, kültürel doku ve yaşam kalitesi gibi çeşitli farklılıklar taşıyan ilçeler en çok ziyaret edilen bölgeler arasında. Türkiye'nin dört bir yanındaki saklı cennetler yer aldı. Listeye damga vuran illerden biri de Antalya oldu. İşte aralarında Antalya'dan 2 ilçenin olduğu Türkiye'nin en güzel ilçeleri listesi...

1. Seferihisar, İzmir

Ege'nin İncisi İzmir'de yer alan aynı zamanda Türkiye'nin ilk 'sakin şehri' unvanına sahip olan Seferihisar, huzur ve doğallık arayanların vazgeçilmez adreslerinden biri olarak öne çıkıyor.

Seferihisar5

İzmir'in bu şirin ilçesi, sakinliği ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini büyülerken, tarihi dokusuyla da geçmişe yolculuk imkanı sunuyor.

2. Halfeti, Şanlıurfa

Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Şanlıurfa, tarihin derinliklerine yolculuk yapmak isteyenler için adeta bir açık hava müzesi niteliğindedir. "Peygamberler Şehri" olarak da bilinen Şanlıurfa, sahip olduğu kültürel ve doğal güzelliklerle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır.

2017 04 09 22 10 24

Şanlıurfa'da bulunan Halfeti ilçesi de, her ziyaretinizde farklı bir özelliğini keşfedeceğiniz, Fırat'ın sesi eşliğinde gün batımını seyre dalacağınız büyülü bir ilçe olarak öne çıkıyor.

3. Perşembe, Ordu

Ordu, Karadeniz'in eşsiz güzelliğini yansıtan bir şehir olarak biliniyor. Doğal güzellikleriyle ünlü olan Ordu, yeşilin her tonunu barındıran ormanları, masmavi denizi ve muhteşem yaylalarıyla benzersiz bir atmosfere sahip.

Ordu Persembe 1024X513 1695367292 1703323332

Yemyeşil tepeleri, tertemiz havası ve sakin yaşam tarzıyla ziyaretçilerine huzurlu bir ortam sunuyor. Ordu'nun kendi halinde ilçelerinden biri olan Perşembe'de, doğal güzellikleriyle büyüleyici bir atmosfere sahip.

4. Foça, İzmir

İzmir'in incisi olarak bilinen Foça, ziyaretçilerini tarihle doğanın eşsiz sentezinde buluşturuyor.

foça izmir

Taş evleriyle adeta bir açık hava müzesini andıran ilçe, siren kayalıklarıyla da dikkat çekiyor. Aynı zamanda efsanevi foklarıyla da ünlü olan Foça, doğal yaşamın zarafetini gözler önüne seriyor.

5. Amasra, Bartın

Fatih Sultan Mehmet'in Amasra'yı fethetmek üzere yola çıktığında muhteşem manzarası karşısında duyduğu hayranlık, tarih sahnesinde unutulmaz bir hikayeye dönüşmüştür. Öyle ki bazı kaynaklarda hocası Akşemseddin'e 'Lala, lala, Çeşm-i Cihan bu mu ola?'(Dünyanın göz bebeği burası mı?') dediği rivayet edilir.

amasra

Amasra'yı ziyaret edenlerde ilçenin doğal güzelliklerini ve tarihi izlerini görünce benzer duyguların uyandığı biliniyor

6. Ürgüp, Nevşehir

Nevşehir'in turistik ilçesi Ürgüp, peri bacalarıyla ünlü Kapadokya'nın kalbinde yer alıyor. İlçe, göz alıcı doğal güzellikleri, tarihi yerleri ve benzersiz coğrafyasıyla görenleri de büyülüyor. Ürgüp'ün sıcak atmosferi ve mistik havası, bölgeyi ziyaret edenlerde unutulmaz bir iz bırakıyor.

Urgup 1

7. Kemer, Antalya

Antalya'nın Kemer ilçesi, Akdeniz'in muhteşem manzarasıyla öne çıkıyor. Turkuaz denizi, sıcacık kumsalları ve yeşil doğasıyla ünlü olan ilçe aynı zamanda tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de dikkat çekiyor.

Kemer Area Of Antalya

Antik kentler, doğal güzellikler ve lüks tatil köyleriyle Kemer, her zevke hitap ediyor.

8. Çamlıhemşin, Rize

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi sadece doğal manzaralarıyla değil, aynı zamanda tarihi ve kültürel zenginlikleriyle de görenleri büyülüyor. İlçe, yemyeşil dağları, masmavi dereleri ve muhteşem yaylalarıyla dikkat çekiyor.

Camlihemsin 1

Bulutların arasından yükselen etkileyici dağ siluetleri, her dönemde ziyaretçilerin hayranlıkla izlediği manzaralardan sadece biri olarak biliniyor. Ayrıca, yöredeki geleneksel taş evler ve ahşap yapılar, bölgenin karakteristik mimarisiyle ziyaretçilerini büyülüyor.

9. Kaş, Antalya

Antalya'da yer alan Kaş, Akdeniz'in turkuaz sularıyla süslenmiş, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle büyüleyici bir yer olarak öne çıkıyor. Antik limanı, renkli evleri, dar sokakları ve doğal plajlarıyla herkesi cezbeden ilçe, dalgıçlar için de bir cennet niteliği taşıyor.

Kas Dükkan Kiraya Verilecek (Small)

Ayrıca trekking, yamaç paraşütü, kaya tırmanışı gibi doğa sporları da Kaş'ta keyifli vakit geçirmek için yapılabilecek aktiviteler arasında yer alır.

10. Çeşme, İzmir

İzmir'in Çeşme ilçesi Türkiye'nin en gözde tatil noktalarından biri olarak biliniyor. Aya Yorgi Koyu'nun sakin atmosferi, Delikli Koy'un eşsiz manzarası ve Ilıca'nın termal sularıyla Çeşme, ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunuyor.

Cesme Marina Izmir 1İlçe, aynı zamanda leziz balık restoranları ve renkli gece hayatıyla da öne çıkıyor.

Muhabir: STAJYER MUHABİR REMZİYE KAYA