Ünlü oyuncu Pelin Karahan ile yaptığı evlilikle adını sıkça duyduğumuz Bedri Güntay merak konusu. Peki sevilen oyuncu Pelin Karahan’ın eşi Bedri Güntay kimdir? Pelin Karahan Bedri Güntay ne zaman evlendi? İş dünyasında da bilinen bir isim olan Güntay’ın özel hayatı ve kariyeri hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. Detaylar haberimizde…

Bedri Guntay Kimdir 2

Pelin Karahan'ın Eşi Bedri Güntay Kimdir?

Bedri Güntay bilinen bir iş insanı olmakla birlikte, ünlü oyuncu Pelin Karahan’ın eşidir. Bedri Güntay Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Bir güvenlik şirketinin yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Pelin Karahan ile olan evliliğinden sonra medyada ünlenmiş, haberlere konu olmuştur.

Bedri Güntay Kaç Yaşında? Nereli?

Bedri Güntay kimdir, kaç yaşında sorusu Pelin Karahan ile evliliğinden sonra sıklıkla gündeme gelmiştir.

Bedri Güntay, 27 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme İstanbullu olan Güntay günümüzde 40 yaşındadır.

Bedri Guntay Kimdir 4

Bedri Güntay Ne İş Yapıyor?

Bedri Güntay kimdir sorusunun yanı sıra kendisinin mesleği ve iş hayatı da merak konusu olmakta. Başarılı iş adamı bugüne kadar üstlendiği görevlerdeki başarısıyla da iş dünyasında adından söz ettiriyor.

Bedri Güntay ne iş yapar sorusunun cevabı ise şu şekildedir:

  • İş adamı Bedri Güntay, kariyerine güvenlik sektöründe yöneticilik yaparak başlamıştır. Yenigün Temizlik ve Servis Hizmetleri San. Tic. A.Ş'de CEO olarak kariyerine devam etmiştir. Candemir Yatırım Holding A.Ş.'de CEO ve Ulusal Güvenlik ve Koruma Hizmetleri San. Tic. A.Ş.’de de CEO olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Son olarak da bir güvenlik şirketi olan Candemir Holding'te görevini yürütmektedir.

Bedri Guntay Kimdir 9

Pelin Karahan Bedri Güntay Ne Zaman Evlendi?

Oyuncu Pelin Karahan ve iş insanı Bedri Güntay 2014 yılında evlenmiştir. Düğün Adile Sultan Sarayı’nda 24 Haziran 2014’te gerçekleşmiştir. Daha önceleri başka bir evlilik yaşamış olan Karahan’ın sevenleri tarafından Pelin Karahan kaç kez evlendi sorusu merak konusu olmuştur. Pelin Karahan Toplam iki kez dünyaevine girmiştir.

Pelin Karahan Erdinç Bekiroğlu ile 2011 yılında evlenmiş ve 2013 yılında boşanmıştır. Bedri Güntay ile ise 2014 yılında dünyaevine girmiştir. Bedir Güntay Pelin Karahan çiftinin evliliği günümüzde hala devam etmektedir.

Pelin Karahan ve Bedri Güntay'ın Kaç Çocuğu Var?

Bedri Güntay’ın Pelin Karahan ile olan evliliğinden iki adet çocuğu vardır. İlk çocuğu Ali Demir 2014 yılında, Can Eyüp ise 2017 yılında doğmuştur.

Bedri Guntay Kimdir 7

Pelin Karahan Kimdir?

Bedri Güntay kimdir sorusunun ardından Pelin Karahan hakkında da biraz bilgi verelim.

16 Ekim 1984'te Ankara'da doğan Pelin Karahan, aslen Selanik göçmenidir. Polis Koleji'ni bıraktıktan sonra Turizm İşletmeciliği okumuştur. 2007 yılında Kavak Yelleri dizisinde Aslı karakteriyle büyük bir ün kazanmıştır. Bu rol ile 2011'de En Başarılı Kadın Dizi Oyuncusu ödülünü almıştır. Kavak Yelleri Pelin Karahan tv dizileri içerisinde oyuncunun ilk deneyimi olması açısından önemli bir yer tutar.

2011 yılında hayatının dönüm noktası olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mihrimah Sultan karakterine hayat vererek geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Mihrimah rolüyle yurt dışında da ün kazanmıştır.

İsviçre’de doğan Karadenizli, romantik dizilerin aranan yüzü Barış Arduç kimdir? İsviçre’de doğan Karadenizli, romantik dizilerin aranan yüzü Barış Arduç kimdir?

Başarılı bir oyunculuk kariyerinin yanı sıra, hayvan severliğiyle de bilinen Karahan, TRT Okul'da Bir Evde adlı hayvan bakımı programı sundu. Ayrıca Show TV'de Pelin Karahan ile Nefis Tarifler adlı yemek programı da sundu.

2022 yılında Star TV'de Pelin'in Mutfağı adlı Ramazan programını sundu. Pelin Karahan Instagram'da @pelinkarahan kullanıcı adıyla yer almaktadır. Ünlü oyuncunun 7.7 milyondan fazla takipçisi vardır.

Pelin Karahan'ın Boyu Kaç?

Başarılı oyuncu Pelin Karahan’ın boyu da sevenleri tarafından merak edilmektedir. Pelin Karahan’ın boy uzunluğu 160 cm’dir.

Pelin Karahan'ın Dizileri

Birçok farklı yapımda birçok farklı karaktere hayat veren oyuncu, izleyiciler tarafından oldukça başarılı bulunmuştur.

Pelin Karahan’ın en beğenilen dizileri şu şekildedir.

  • Kavak Yelleri (2007-2011): Aslı Zeybek
  • Muhteşem Yüzyıl (2011-2013): Mihrimah Sultan
  • Yeter (2015): Elif Doğan
  • Bir Zamanlar Kıbrıs (2021): İnci Derel

Muhabir: Nihat Toklu