Almanya’dan Antalya’ya destek.. Gurbetçilerden tekerlekli sandalye hediyesi Almanya’dan Antalya’ya destek.. Gurbetçilerden tekerlekli sandalye hediyesi

Serinin en çok sevilen oyunlarından bir tanesi olan Resident Evil Village oyunu ile seri zirveye taşındı. Resident Evil Vallage oyununun ardından Resident Evil 4 Remake oyunu ile seri ciddi bir seviyeye taşıyan Capcom, uzun süredir Resident Evil 9 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.  Oyunun duyurulmasının ardından oyun severler büyük bir heyecanla oyunun piyasaya sürüleceği tarihi bekliyor. Ortaya atılan iddialar ile oyun severlerin heyecanı katlanarak yükseldi. Peki Resident Evil 9 ne zaman piyasaya sürülecek?

Resident Evil 9 Ne Zaman Yayinlanacak

Resident Evil Village 2021 yılında piyasaya sürülerek oyun dünyasını kasıp kavurmuştu. Oyun severlerin büyük ilgisini çeken oyun çok beğenilerek bir solukta oynanmıştı. Bu oyunun ardından 2023 yılında Resident Evil 4 Remake yayınlanmış ve seri bir kez daha oyun dünyasını kasıp kavurmayı başarmıştı. Bu oyunların ardından neredeyse 2 yıldır ana bir oyun üzerinde çalışılıyor. Resident Evil 9 oyununun duyurulmasının ardından oyun severler büyük bir heyecanla yayınlanacağı tarihi bekliyor. X platformunda Dusk Golem kullanıcı adıyla bilinen bir hesaptan bu oyun hakkında oyun severlerin ilgisini çeken bir iddia ortaya atıldı.

Resident Evil 9 Dusk Golem

Daha önceki paylaşımları ile sık sık gündeme gelen Dusk Golem’in sözlerine göre Resident Evil 9 açık oyun olarak piyasaya sürülecek ve serinin ana oyunu olacak. Öte yandan Village oyununda yapılan değişiklikler ve oyun severlerin beğenisini toplayan özellikler değiştirilmeyecekmiş.

Resident Evil 9 Ne Zaman Cikacak

RESİDENT EVİL 9 NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Farklı kaynaklardan edinilen bilgilere göre duyuru tarihine az bir zaman kaldı ancak oyunun çıkış tarihinin en erken 2025 yılının sonlarında olacağı belirtiliyor. Oyunun yapımcılarından henüz bir açıklama yapılmamasından dolayı duyuru tarihi ile kesin bilgiler edinilmiş olacak.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN