Serik Belediyesi'nin haziran ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Kadir Kumbul başkanlığında yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda 11 gündem maddesi ele alındı. Geçen ay komisyonlara havale edilen 4 gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi. Belediyede çalışan işçilerin bağlı bulundukları sendika ile yapılacak toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde belediyeyi temsilen Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası'na yetki verilmesi konusu, Hukuk İşleri ve Mali Hizmetler Müdürlüğü Çalışma Usul ve Esasları Yönetmelik Değişikliği ile El İşi Pazarı Kuruluş ve İşleyişi hakkında yönetmelik hazırlanması konuları oybirliğiyle görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

414X262 1650807225372 (Small)

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti'li Levent Konur'un "Serikspor satılıyor mu? Serikspor ne olacak" sorusuna Başkan Kadir Kumbul, "Serikspor'u satma diye bir şey söz konusu değil" şeklinde yanıt verdi. Konuyla ilgili meclis üyelerine açıklama yapan Başkan Kumbul, "Serikspor bizim gururumuz. Serikspor'un başarılı olması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Kulüp başkanını çağırdık. 'Biz neden başarısızız, sondan dördüncü olduk. Bu kulübe ne kadar para harcandı' diye sorduk. 60 milyon civarında para harcandığını söyledi.

625629B245D2A0C9740Bae8D (Small)

Şimdi düşündüğünüz zaman bu kadar ekonomik sıkıntılar içerisinde 60 milyon parayı harcayalım tamam Serikspor için çok daha fazlası değer ama 60 milyon para harcamışız. Baktığın zaman maalesef futbolcular bizi tehdit ediyor. 'Maça çıkarım çıkmam. Yaparım yapmam'. Sen sondan dördüncü olmuşsun. 'Prim vermezseniz maça çıkmam' şeklinde bizi tehdit edebiliyor. Çok hoş değil. Sonra bu kadar 60 milyon para sizleri bilmem ama benim için çok büyük para. Belediyemiz için de çok büyük para. Yani daha önce belediyemizin borçlarını sizle paylaştım. Bu kadar borcun içerisinde kısmen borç ödeyeceğiz. Kısmen yatırım yapacağız, önümüze bakacağız. Bir de Serikspor bize külfet getirir. Serikspor'un o kadar para harcanmasına rağmen sonlarda olması benim gururumu incitiyor. Peki önümüzdeki sezon ne öngörüyoruz? Ne kadar para harcayacağız. 90- 100 milyon civarında bir para. Baktığımız zaman yani 90- 100 milyon yine belediyemiz için çok ağır bir külfet" dedi.

Antalya’nın göbeğinde o köy susuz kaldı Antalya’nın göbeğinde o köy susuz kaldı

Serik Belediyespor Ankara Adliye Spor 1 1 11426179 O (Small)

Serikspor'un ilçenin ortak paydası olduğunu ancak belediyeyle hiçbir organik bağı olmadığını kaydeden Başkan Kadir Kumbul, "Ama tabii ki biz Serikspor'u destekleyeceğiz. Ayrıyeten kulübün 35- 40 milyon da borcu var. Biz takımın finansörünü değiştirelim. İyi bir finansör bulursak, iyi de bu işten anlayan futbol ehiller olursa bu takım seneye birinci lige çıkar. Ondan sonra Süper Lig'e çıkar. Bütün bu görüşmeleri Serikspor'un yönetimiyle yaptım. Serikspor yönetiminin haberi olmadan hiçbir görüşme yapmadım. İstanbul'dan bir ekip gönüllü oldu.

63101 (1) (Small)-1

Antalya'dan bir grup yine her iki grupla da görüştük ve yani tabii önce 35-40 milyon civarında bir borcu var. Onu tabii ki kapatacaksınız. Daha sonra bu takımın ismi değişmeyecek. Bu takımın renkleri yeşil- beyazdır, öyle kalacak. Maçlar Serik İsmail Ogan Stadyumu'nda yapılacak. Serikspor, belediyenin değil bir spor kulübü. Bir şeyi satabilmeniz için önce kendinizin olması lazım. Belediyenin olması lazım. Belediyenin kulübü satma diye bir düşüncesi yok. Bunu anonim şirketi haline getirip bir yönetim oluşturulacak. Ondan sonra bu insanlar bunu finanse edecek. Serikspor'u kimse çuvala koyup bir yere götürmüyor. Kulüp Serik'te kalacak. Finansörü değişecek" diye konuştu.

63101 (1) (Small)

Finansör sözleşmesine "Serikspor'u üçüncü şahıslara vermeyeceksiniz. Başaramadınız veyahut 'yeter biz yapamayacağız' derseniz borçsuz olarak tekrar Serikspor Kulübü'ne devredeceksiniz. Bir üçüncü kişiye devredemezsiniz" diye şart koyduklarını aktaran Başkan Kumbul, şunları söyledi:

Serikspor Da Odeme Krizi 252 (Small)

"Görüşülen bir grup İstanbul'da, bir grup Antalya'da. Biz dedik ki Antalyalı grup olsun, en azından gözümüzün önünde olsun. Takım zaten hep gözümüzün önünde de yöneticileri de yani finans edenler gözümüzün önünde olsun. Bir şey soracağımız zaman İstanbul'da muhatap bulamayız ama Antalya'da gözümüzün önünde. Takımı Ramazan Karabulut finanse edecek. Kendileri yönetim oluşturacak. Yönetimin tamamı Serikli. Sadece Cenk Doğan diye bir arkadaşımız var. Kulüp başkanı olacak. Cenk Doğan, Beşiktaş'ın spor okullarının yetkilisi, okulları var. Futboldan anlayan bir insan. Hatta transfer görüşmelerinde bulunduğunu kendisi bize ifade etti. Durum budur." 

Kaynak: DHA