Türkiye’de işsizlik sorunu, yapısal ekonomik problemlerimizden birisi olarak yer alıyor. Buna bağlı olarak işgücündeki birçok kişinin işsizlikle mücadele ettiğini söyleyebiliriz. İş arayışında olan kişiler ise bazı kariyer fırsatlarını maaş yönüyle araştırıyor. Bu konuda en çok Bim maaşları 2024’te ne kadar oldu sorusunun araştırıldığını belirtelim.

Bim maaşı, ilgili personelin deneyim süresinden görev aldığı pozisyona kadar bir dizi faktöre göre belirlenmektedir. Düzenli olarak maaşların ödenmesi, çalışma saatlerinin uygun olması gibi pek çok nedenle kişiler Bim’de çalışma şartları hakkında araştırma yapıyor. Maaş bilgileri başta olmak üzere tüm konulara değindiğimiz bir içerik hazırladık. Bim personel maaşları 2024 yılında ne kadar oldu? İşte güncel bilgiler…

Bim Maaslari Ne Kadar 2

Bim Personel Maaşları Ne Kadar Oldu? 2024 Bilgileri…

Bim çalışan maaşları, kariyer değişikliği yapmak isteyen ya da yeni iş arayışında olan kişilerin merak ettiği konuların başında gelir. Bim, Türkiye’de istihdam bakımından en çok personel alımı yapan zincir marketler arasında yer alıyor. Peki, Bim maaşları ne kadar oldu? 2024 zamlı güncel ücretleri sizlerle paylaşıyoruz.

Amerika Asgari Ücret 2024: Ne Kadar? Kaç Dolar? Dudak Uçuklatıyor… Amerika Asgari Ücret 2024: Ne Kadar? Kaç Dolar? Dudak Uçuklatıyor…

Bim aylık maaşı ne kadar sorusunun yanıtı birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Örneğin deneyim süresi yüksek olan bir kişi, yeni işe başlayan bir diğer personele göre daha yüksek maaş alır. Bununla beraber yan haklar, çalışılan pozisyon, eğitim seviyesi ve daha birçok faktöre göre maaşların belirlenmesi söz konusudur. Kasiyer, depo görevlisi, reyon elemanı, müdür, bölge sorumlusu gibi farklı pozisyonlar itibariyle Bim eleman maaşlarını inceledik. İşte detaylar…

Bim Maaslari Ne Kadar

Bim Maaşları 2024: Kasiyer, Depo Görevlisi, Müdür, Bölge Sorumlusu…

Bim’de çalışma şartları pek çok kişi için merak konusuyken maaşlar ise bu konuda yapılan araştırmaların başında geliyor. Bim personel maaşları 2024 yılı için işçi zamlarıyla birlikte arttı! Yeni maaşlar, diğer zincir marketlere kıyasla daha yüksek olarak yer almaya devam ediyor. Özellikle part time çalışmak isteyenler için avantajların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Bim maaşları 2024 yılında gelen işçi zamlarından sonra güncel olarak aşağıdaki gibidir:

Bim Kasiyer Maaşları

18.000 TL – 20.000 TL

Bim Depo Elemanı Maaşları

19.000 TL – 21.000 TL

Bim Müdür Maaşı

27.500 TL – 30.000 TL

Bim Part Time Maaşları

11.750 TL

Bim Reyon Elemanı Maaşları

18.000 TL – 20.000 TL

Bim Bölge Sorumlusu Maaşı

35.000 TL – 45.000 TL

NOT: Bim 2024 maaşları güncel olarak bu şekildedir. Burada yer alan maaş bilgileri, personellerden alınan bilgilere göre tahmini olarak eklenmiştir. Çalışan personelin kişisel durumlarına göre maaş miktarları değişebilecektir.

Bim maaşları ne kadar sorusunu 2024 yılı için yanıtladıktan sonra görev alınan pozisyona göre aylık ücretleri detaylı olarak inceleyelim…

1- Bim Kasiyer Maaşları

Bim eleman alımını en çok yaptığı kadro ve pozisyonların başında kasiyerlik gelmektedir. Birçok iş başvurusunda kasiyer alımı gerçekleşmektedir. Bu nedenle Bim maaşları listesi için kasiyerlik mesleğine ayrıca bir pencere açmak gerekmektedir. Bim kasiyer maaşları, görev alan kişinin deneyim süresi ve mesleki becerilerine göre değişmektedir.

Bim personel maaşları kasiyer olarak çalışan kişiler için şu şekildedir:

 • Bim’de kasiyer olarak işe başlayan bir kişi ortalama olarak 18.000 TL ile 20.000 TL arasında maaş almaktadır.

Bim Maaslari Ne Kadar 4

2- Bim Reyon Görevlisi Maaşı

Kasiyerlik sonrasında Bim’de en çok işe alım yapılan pozisyon reyon elemanıdır. Reyon elemanları, kasiyerlerle aynı miktarda maaş almaktadır. Bu bakımdan Bim reyon görevlisi maaşlarının herhangi bir farklılık içermediğini belirtmek gerekiyor.

Bim maaşları 2024 yılında reyon görevlisi pozisyonu için şu şekildedir:

 • Bim’de reyon görevlisi olarak çalışan personeller ortalama olarak 18.000 TL – 20.000 TL arasında maaş almaktadır.

3- Bim Depo Görevlisi Maaşları

Bim iş başvurusu yapmak istediğinizde depo görevlisi iş ilanlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Mağazaların aksine Bim’in depo bölgelerinde görev alan bu personeller, standart mağaza personellerine göre daha yüksek maaş almaktadır. Bim depo görevlisi maaşları için detayları inceleyelim…

Bim maaşları depo elemanı olarak çalışan kişiler için şu şekildedir:

 • Bim depolarında çalışan personeller yaklaşık olarak 19.000 TL ile 21.000 TL arasında maaş almaktadır.

4- Bim Müdür Maaşı

Bim personel maaşları açısından en yüksek ücretin mağaza müdürlerinde olduğunu söyleyebiliriz. Şirket içerisinden eğitim seviyesi yeterli olan ve uygun deneyim süresine sahip olan kişiler arasından seçilen mağaza müdürleri, çeşitli sınavlara ve aşamalara tabi tutulurlar. Tüm sürecin sonunda müdür olarak görev aldığınızda maaşınızın çok iyi seviyeye yükseleceğini söyleyebiliriz. Bim maaşları 2024 listesini mağaza müdürleri için inceleyelim…

Bim müdür maaşı 2024 yılı için şu şekildedir:

 • Bim’de çalışan mağaza müdürleri deneyim süresine göre değişmekle birlikte yaklaşık olarak 27.500 TL ile 30.000 TL arasında maaş almaktadır.

Bim Maaslari Ne Kadar 3

5- Bim Bölge Sorumlusu Maaşı

Bim çalışan maaşları açısından en yüksek aylık ücretleri bölge müdürleri almaktadır. Bölgesel olarak çok önemli kritik görevleri yerine getiren bu personeller, sayıca az olduğundan dolayı son derece prestijli bir mesleğe sahiptir. Ayrıca maaşları da Türkiye şartlarında oldukça yüksektir. Bim bölge sorumlusu maaşları için detayları inceleyelim…

Bim maaşları 2024 yılında bölge sorumlusu olarak çalışan personeller için şu şekildedir:

 • Bim’de bölge müdürleri görevde bulundukları süreye bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık olarak 35.000 TL – 45.000 TL arasında maaş almaktadır.

6- Bim Part Time Maaşları

Son olarak Bim part time personel maaşlarını inceleyelim. Bim’de part time çalışmak, daha çok öğrencilerin tercih ettiği bir çalışma modeli… Çalışılan saatlere göre oldukça iyi maaşların söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. İşte Bim part time maaşları…

Bim maaşları part time çalışan personeller için şu şekildedir:

 • Bim’de part time çalışma saatleri genellikle haftalık 30 saat üzerinden belirlenir.
 • Haftada 30 saat çalışan bir part time personel yaklaşık olarak 11.750 TL maaş almaktadır.

Bim Calisan Maaslari 2

Bim Çalışan Maaşlarına Ne Kadar Zam Geldi?

Bim maaşları güncel zamlı listesini sizlerle paylaştık. 2024 yılında memur ve işçi kesiminin maaşlarına zam gelmesi, beraberinde Bim’de personel maaşlarına ne kadar zam geldiğinin araştırılmasını sağlıyor. Bim maaşı için zam oranlarını derledik…

Bim’de çalışan maaşları, genellikle asgari ücrete gelen zam oranları çerçevesinde yükseltilir. Buna bağlı olarak maaşlara ortalama %49 zam geldiğini söyleyebiliriz. Başlangıç maaşlarının asgari ücretin üzerinde olması nedeniyle Bim personel maaşlarının sürekli olarak asgari ücretten yüksek olması söz konusudur.

Bim Maaşları Ne Zaman Yatar? Ayın Kaçında Yatıyor?

Bim personel maaşlarıyla ilgili olarak farklı soruları da yanıtlamak gerekiyor. Örneğin Bim maaşları ayın kaçında yatıyor sorusu, bu konuyla ilgili en çok merak edilenler arasındadır.

Bim eleman maaşları, tüm mağaza personelleri için her ayın 1’i itibariyle banka hesaplarına yatırılmaktadır. Saat olarak ise genellikle maaş günü öğlen saatleri itibariyle hesaplara para geçmektedir. Ayın 1’i olarak belirtilen gün resmi tatil ya da hafta sonuna denk gelmesi halinde, ilk iş günü olarak geçerli olmaktadır.

Bim Maaşları Hangi Bankaya Yatıyor?

Bim personel maaşlarının hangi bankaya yattığı ise bir başka araştırılan başlıklar arasındadır. Bim’de maaşlar, işe giriş şekline göre farklı bankalara yatabilmektedir. Örneğin İŞKUR ile işe başladığınızda deneme süresi boyunca Halkbank’tan maaşlar alınmaktadır.

Peki, standart mağaza personelleri için Bim maaşları hangi bankaya yatıyor? Bim’de personel maaşları, işe giriş sürecinde maaş hesabının açıldığı Garanti BBVA bankasına yatırılmaktadır.

Bim Calisan Maaslari 3

Bim Çalışma Şartları: Part Time Çalışma Saatleri

Bim maaşları sizin için cazip geliyorsa, biraz da çalışma saatlerinden ve şartlarından bahsedelim. Bim’de çalışma şartları, diğer zincir marketlere kıyasla çok daha iyi olanaklara sahiptir. Kurumsal bir firma olması, en büyük avantaj konumundayken saatlerin esnek olması ise diğer bir cazip seçenektir.

Bim çalışma şartları ve saatleri güncel olarak şu şekildedir:

 • Bim personelleri haftalık 45 saat çalışır. Çalışma saatleri ise mağaza yönetimi tarafından sabah ve öğlen vardiyası olarak iki farklı şekilde belirlenmektedir. Bim mağazaları genellikle 08:30 – 21:00 arasında hizmet verdiğinden dolayı çalışma saatleriniz de bu aralıkta belirleniyor.
 • Bim çalışma koşulları içerisinde sizleri yoğun bir temponun beklediğini belirtmek gerekir. Özellikle kampanya dönemlerinde mağazalar çok yoğun olduğundan dolayı tempolu bir iş hayatına hazırlanın!
 • Bim elemanları, haftalık olarak 1 günlük izin hakkında sahiptir. İzin günü ise daha çok mağaza yoğunluğuna göre yönetim tarafından belirlenmektedir.
 • Bim’de personellerin kasiyer, reyon elemanı gibi görev tanımları ve pozisyonları vardır. Öncelikli olarak bu işler yapılırken yoğunluk zamanlarında mağaza müdürünün koordinasyonunda herkes her işi yapabilmektedir.
 • Bim part time çalışma saatleri ise genelde haftalık 30 saat üzerinden belirlenir. Çalışma koşulları normal personellerle aynı şekildedir.
 • Bim, kurumsal bir firma olarak tüm çalışanlarına düzenli olarak maaş ödemesi yapar ve yıllık izin, doğum izni ve diğer tüm yan haklarını tam olacak şekilde gerçekleştirir.
 • Bim personelleri, dönem dönem fazla mesai yapabilmektedir. Fazla mesai ücretleri maaşlarınıza yansıtılır. Dilemeniz halinde fazladan izin olarak da kullanabiliyorsunuz.

Bim'e İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bim personel maaşları ve çalışma şartları için güncel bilgileri aktardık. Son olarak Bim iş başvurusu hakkında bilgileri verelim…

Bim’e iş başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Bim İş Başvuru Formu bağlantısına tıklayın.
 • Sayfada yer alan formu doğru ve tam bir şekilde doldurun.
 • Daha sonra “Gönder” butonuna tıklayın.
 • Uygun görülmeniz halinde ilgili görevliler sizinle kısa sürede iletişime geçerek diğer süreci başlatacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bim maaşlarıyla ilgili olarak sıkça sorulan sorular ve yanıtları şu şekildedir:

1- Bim 2024 maaşları ne kadar?

Bim’de çalışan maaşları 2024 yılında 18.000 TL – 45.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

2- Bim personelleri kaç saat çalışıyor?

Bim personelleri haftada 45 saat çalışır. Günlük çalışma süreleri ise daha çok mağaza yönetimi tarafından belirlenmektedir

Muhabir: Nihat Toklu