Münevver Karabulut’un vahşice öldürülmesinin üstünden yıllar geçti. Cem Garipoğlu tarafından işlenen cinayet Türkiye gündemini derinden sarsmıştı. Bu cinayet son günlerde Cem Garipoğlu’nun otopsi raporunun yayınlanması ile yeniden gündem oldu.

CEM GARİPOĞLU KİMDİR?

Cem Garipoğlu 1991 yılında dünyaya geldi. Ünlü iş insanı Hayyam Garipoğlu’nun yeğeni, Makbule Tülay Garipoğlu ve bir zamanlar Sümerbank’ın ortağı olan Mehmet Nida Garipoğlu’nun çocuğudur. Garipoğlu çiftinin 3 çocuğu vardır. Cem Garipoğlu ikinci çocuklarıdır.  

Cem Garipoglu Munevver Karabulut

Bir zamanlar TMSF tarafından el konulan Sümerbank’ın ortağı olan Mehmet Nida Garipoğlu çocuklarının iyi bir eğitim alması için tüm olanakları sundu.  Mehmet Nida Garipoğlu’nun banka olayları sırasında 18 ay hapse girmesi, Cem Garipoğlu’nun da hayatını değiştirdi. Babasının hapiste olduğu dönemde yurtdışına gönderildi ve Fransa’da yatılı bir okulda eğitim görmeye başladı.  Bu süreçte farklı ülkelere giderek Rusya, Çince, İspanyolca, İngilizce gibi diller öğrendi.

17 yaşlarında Türkiye’ye dönen Cem Garipoğlu burada eğitim almak için bir koleje kayıt oldu. Ancak okul disiplinine bir türlü ayak uyduramayan Garipoğlu sürekli okulda sorun yaşadı ve rehberlik servisine sık sık gitmek zorunda kaldı. Bu uyum sorunlarının ardından başka bir okula giden Garipoğlu, yeni okulunda Türkiye’yi derinden sarsacak o olayın yaşanacağı Münevver Karabulut ile tanıştı.

Turkiye Nin Konustugu Cinayette Yeni Gelisme Cem Garipoglu Nun Otopsi Goruntuleri Istendi 1710250419 516 X750

Münevver Karabulut ile arkadaş olan ve zamanla arkadaşlıklarını ilerletti. Tarih 3 Mart 2009’u gösterdiğinde Türkiye’deki tüm haber kanallarında Münevver Karabulut’un adı geçiyordu.  Cem Garipoğlu, 17 yaşındaki Münevver Karabulut’u vahşice katletti. Olayın kamuda ‘kesik baş cinayeti’ olarak anıldı. Münevver Karabulut’un otopsi raporunda korkunç vahşet gün yüzüne çıktı. Vücudunda 29 kesiğin bulunduğu Karabulut’un giysilerinde ise birden fazla erkeğin spermi tespit edildi. Bu spermler DNA testlerine tutuldu farklı erkeklere ait olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’yi derinden sarsan ve yasa boğan Münevver Karabulut Cinayetinin ardından bu dehşet veren olaya ilişkin birçok iddia ortaya çıktı. Cinayetin işlenme şekline göre sadist bir ayin olduğu görüşü sosyal medyada büyük yankı buldu. Münevver Karabulut’un parçalanan vücudu bir çöp konteynerinde bulundu.

Munevver Karabulut Kimdir Firtina Haber 1

Cem Garipoğlu’nun bu cinayetin ardından 197 gün boyunca kayıplara karıştı ve en sonunda teslim oldu. Yargılandığı davada 24 yıl hapis cezası aldı. Annesi ve amcası ise 2 yıl hapis cezası alırken babası beraat etti.

Cem Garipoğlu Silivri 5 Nolu ceza evinde yalnız kaldığı koğuşta kendini iple asarak intihar etti. Garipoğlu’nun intihari ardından yeniden gündeme gelen olay sonra Garipoğlu’nun intihar etmediği, kaçtığı veya kaçırıldığı iddiaları gündeme geldi.

cem garipoglu-1

Bu süreçte Münevver Karabulut’un babası Garipoğlu’nun mezarının açılması için talepte bulundu.

Ferdi Kadıoğlu Aslen Nereli? Trabzonlu Mu? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim? Ferdi Kadıoğlu Aslen Nereli? Trabzonlu Mu? Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Üstünden yıllar geçen korkunç cinayetin ardından geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Cem Garipoğlu’nun otopsi görüntüleri yayınlanmaya başladı. Bu görüntüler sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bazı kullanıcıların görüntülerin gerçek olmayabileceğini öne sürdü.

Ku3Nw Pxy F0E L1O B8 S F2Rh Q

GARİPOĞLU AİLESİ KİMDİR?

Garipoğlu ailesinin dedelerinin Cezayirli olduğunu öne sürülüyor. Garipoğlu Şirketler Grubunda Yönetim Kurulu Başkanı olan Hayyam Garipoğlu, ailenin en bilinen üyesidir. Başlıca tekstil, enerji, endüstri gibi alanlarda faaliyet gösteren Garipoğlu Şirketler Topluluğu’nun temelleri 1970 yılında Kasım Gariboğlu tarafından atılmıştır. Adana merkezli şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Hayyam Garipoğlu’nun adı çeşitli ihalelerde usulsüzlük davalarına karışmış ve Cem Garipoğlu’nu sakladığı gerekçesiyle yargılandı.

998537 3777792C27Ab2430C3Ca8C9935Eedebd

Cem Garipoğlu’nun babası TMSF tarafından el konulan Sümerbank’ın ortaklarından biridir. O dönemlerde banka sebebiyle 18 ay hapis cezası almıştır.

Cem Garipoğlu’nun Sakine ve Levent adından iki kardeşi bulunmaktadır.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA