2002 yılında Tunç Özsöyler liderliğinde kurulan Grup Avrasya şarkıları ile bir dönemler müzik piyasasını kasıp kavurdu.  ‘Böyle mi Olacaktık’, ‘Kış Günü Ayrılık’, ‘Fırtınalar Geldi’, ‘Ay Kara’ gibi şarkılarla popüler olan grup Antalya’yı anlattığı ‘Konvoy’ şarkısı ile bir dönemler en çok dinlenen şarkılar arasında yer aldı.

Avrasyakonvoy Antalya (2)

“KOLLARIMDA SEVGİLİM, GÖZLERİMDE ANTALYA”

Söz ve müziğini Erhan Güleryüz’ün yaptığı 2012 yılında yayınlanan Konvoy şarkısı, Grup Avrasya tarafından seslendirildi. Şarkıda Ege’den Antalya’ya uzanan yolculuk işleniyor. Grup, Antalya’nın doğal güzelliklerini sahne olarak kullanıyor. Şarkı sözlerinin yanı sıra klipte de Antalya manzaralarına yer verildi.

Antalya’nın tarihi mekanları şarkı için klip sahnesi oldu.  Antik tiyatrolara ve Side Antik Kenti’nin eşsiz manzarasına yer verilen klipte Antalya’nın doğal güzellikler tanıtıldı.

Avrasyakonvoy Antalya (1)

Bir dönemler müzik piyasasını kasıp kavuran şarkının sözleri şu şekilde:

Ne güzel şeymiş böyle

senle olmak gönlümce.

Eskiden de sevmiştim,

senin aşkın bir tane.

Sen gelince kurtuldum

o kederli hallerden.

Belki de çok bıkmıştım

önceki kaprislerden.

Avrasyakonvoy Antalya (2)

Egeden çıktık yola

bir acayip konvoyla.

Gide gide gün bitti

akşam üstü Antalya.

Antalya’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 50. yaşı kutlandı Antalya’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 50. yaşı kutlandı

Bize güldü Akdeniz

bir şahane mehtapla.

Kollarımda sevgilim var,

gözlerimde Antalya.

antalya da son bahar

ANTALYA, SANATÇILARA İLHAM OLUYOR

Grup Avrasya’nın Konvoy şarkısının yanı sıra Antalya’yı konu alan birçok şarkı bulunuyor. Bunlar arasında Haluk Levent’in Antalya’da Sonbahar şarkısı da dikkat çeker. Şarkıda “Sevgilim bilirsin ne kadar güzeldir
Antalya'da sonbahar..” sözleri Antalya’yı anlatır. 

144410444 D Zqh Zphjgv E9Vaj5 Lmyq O H Xv I7 X2Vwb8F Lkbm Ep F Kw

Antalya’yı konu alan bir diğer şarkı da 2020 yılında Grup Pena tarafından ‘Antalya Zamanı’ şarkısıdır. İnternette sosyal medya platformlarında yayınlana şarkının tüm sözleri Antalya’yı yaşatıyor.

Muhabir: EBRU ÇETİNKAYA