2016 yılından bu yana faaliyet gösteren Blackpink grubu milyonlarca insan tarafından büyük bir hayranlıkla takip ediliyor. Yalnızca Kore’de değil tüm dünyada tanınan Blackpink üyeleri bugün en çok dinlenen kadın sanatçılar listesinde yer almaktadırlar. 

Grup üyelerinin her biri sosyal medyada milyonlarca takipçiye sahiptir ve bu tüm zamanların en çok takip edilen genç kadın sanatçıları oldukları anlamına gelmektedir. Önlenemez bir şöhrete sahip olan Blackpink üyeleri yakından da oldukça fazla merak ediliyor. 

Peki, Blackpink üyeleri kimler ve kariyer hayatları nasıl başladı? İşte, detaylar…

Blackpink Uyeleri

Blackpink Üyeleri Kimler?

Blackpink grubu, müzik şirketi YG Entertainment tarafından kurulmuştur. Dünya çapında seçmeler düzenlenerek alınan grup üyeleri uzun bir eğitim sürecinden geçmiştir. 2016 yılında da çıkış yapan Blackpink Lisa, Rose, Jennie ve Jisoo isminde dört kızdan oluşmaktadır. 

Grubun ilk single albümleri Square One, 8 Ağustos 2016 yılında yayınlanmıştır. Bu albüm Boombayah ve Whistle isimli iki şarkıdan oluşmaktadır. Çıkış yaptıkları andan itibaren geniş kitleler tarafından takip edilen Blackpink üyeleri burçları, boyları ve yaşları gibi konular ile de merak ediliyor. 

Blackpink üyeleri kimler ve fiziksel özelliklerine dair merak edilen tüm konuları ele aldık…

Blackpink üyeleri aşağıdaki gibidir:

  • Jisoo
  • Jennie
  • Rose
  • Lisa

Dünyaca ünlü K-pop grubu Blackpink üyeleri kimler bir de yakından bakalım…

Blackpink Uyeleri Jisoo

Jisoo

Tam adı Kim Jisoo olan Güney Koreli Jisoo, 3 Ocak 1995 yılında Gunpo’da dünyaya gelmiştir. Jisoo Seul Sanat Okulu’ndan mezun olmuştur. Lise eğitimi sırasında okulunun drama kulübüne katılarak oyunculuğa ilk adımını atmıştır. 

Jisoo, YG Entertainment’in düzenlediği kadın idol grubu seçmelerine katılarak seçmeleri kazanmıştır. 2016 yılında ise Blackpink grubunun üçüncü üyesi olarak dahil olmuştur. Aynı yıl ise “Boombayah” şarkı ile de çıkışını gerçekleştirmiştir. Jisoo’nun bugün İnstagramda 78 milyon takipçisi vardır.

Bir kız kardeşi ve bir abisi olan Jisoo, Japonca ve Çince’yi ana dili gibi bilmektedir. Ayrıca Blackpink grubu üyesi Jimsoo Oğlak burcudur. 

Blackpink Uyeleri Jennie

Jennie

Sahne adı Jennie olan Jennie Kim, 16 Ocak 1996 yılında Güney Kore’de dünyaya gelmiştir. Şarkıcı ve oyuncu olan Jennie, eğitim hayatını Yeni Zelanda’da tamamlamıştır. 

Yeni Zelanda’da eğitimini tamamladıktan sonra Güney Kore’ye dönen Jennie, 2016 yılında Blackpink grubunun ilk üyesi olarak gruba dahil olmuştur. Bugün Jennie İnstagram üzerinden 84 milyon takipçiye sahiptir.

“Village Survival”, “The Idol” ve “Apartment 404” gibi dizilerde de yer alan 28 yaşındaki Jennie Oğlak burcudur ve 1.63 boyundadır. 

Mersinli Ünlüler Listesi: Mersin'de Doğan Sanatçılar, Oyuncular, Sporcular… Mersinli Ünlüler Listesi: Mersin'de Doğan Sanatçılar, Oyuncular, Sporcular…

Blackpink Uyeleri Rose

Rose

Tam adı Roseanne Park olan Koreli sanatçı Rose, 11 Şubat 1997 yılında dünyaya gelmiştir. Rose Yeni Zelanda’da dünyaya gelse de Avustralya’da yaşamıştır. 

Daha sonra YG Entertainment  şirketi ile anlaşan Rose, Güney Kore’ye dönmüş ve 4 yıl boyunca eğitim almıştır. Daha sonra ise, 2016 yılında Blackpink grubuna son dahil olan üye olmuştur ve zamanla yükselerek İnstagramda 78 milyon takipçiye sahip olmuştur.

Şubat ayında dünyaya gelen 27 yaşındaki şarkıcı ve dansçı Rose, Kova burcudur. Aynı zamanda solo şarkıları da olan sanatçı, 24 saatte en çok izlenen YouTube müzik videosu listesinde yer alan ilk Kadın Solo K-pop sanatçısı olarak Guinness Dünya Rekoruna sahip olmuştur.

Blackpink Uyeleri Lisa

Lisa

Gerçek adı Lalisa Manobal olan şarkıcı Lisa, 27 Mart 1997 tarihinde Tayland’ın Buriram kentinde dünyaya gelmiştir. Tayland’ta Praphamontree II okulunda eğitim almıştır. Burada Lisa, dansa ve şarkı söylemeye ilgisi artmıştır. 

Daha sonra 2016 yılında YG Entertainment tarafından kurulan Blackpink grubuna ikinci üye olarak dahil olmuştur. Lisa grup üyeleri arasında İnstagramda en çok takipçiye sahip olan isimdir ve 103 milyon kişi tarafından takip edilmektedir.

27 yaşındaki Lisa, Koç burcudur ve 1.68 boyundadır. Lisa 3 yaşındayken babasını kaybetmiştir ve annesi dünyaca ünlü bir şef olan Marco Brüschweiler ile evlidir.

Not: Blackpink üyelerinden birinin hayatını kaybettiğine dair bir haber çıksa da Blackpink ölen üyesi yoktur, grup ilk günden beri dört kişi olarak müzik hayatına devam etmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Blackpink üyeleri kimler ile ilgili diğer merak edilen sorular aşağıdaki gibidir:

Blackpink Dağıldı mı?

Blackpink günümüzde hala aktif olarak müzik yapan bir gruptur ve dağıldığı iddiaları gerçek değildir.

Blackpink Üyeleri Kaç Yaşında?

Blackpink üyeleri yaşları birbirine yakın olmakla beraber; Jennie 28, Jisoo 29, Lisa ve Rose 27 yaşındadır. 

Blackpink Üyelerinin Burçları Nedir?

Ocak doğumlu Jisoo ve Jennie Oğlak burcudur. Şubat doğumlu Rose Kova burcudur ve Mart ayında dünyaya gelen Lisa ise Koç burcudur.

Blackpink’in 5 Üyesinin Adı Nedir?

Grup kurulmadan önce 9 kişi ile kurulacağı düşünülse de grup çıkış yaptığı ilk günden beri 4 kişi olarak faaliyet göstermiştir dolayısıyla eski Blackpink üyeleri bilinmemektedir.

Blackpink Grubunun Lideri Kim?

Blackpink’in resmi olarak bir lideri yoktur ve üyeleri kendi aralarında eşit haklara sahiptir.

Muhabir: Nihat Toklu