Yıllardır vaat edilen Alanya-Antalya Otoyolu-Otobanı için son olarak 16 Aralık’ta bakanlığın resmi web sitesi www.uab.gov.tr üzerinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da tıpkı bölgedeki siyasetçiler gibi ihalesini duyurdu.

Yolmanzara

Bakan Uraloğlu seyahat süresini kısaltacak ve konforlu yolculuk imkanı sağlayacak Antalya-Alanya Otoyolu ihalesini 3 firma arasından en düşük teklifi sunan Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ihaleyi kazandığını kamuoyu ile paylaştı. Proje detayı olarak ise Uraloğlu, “Proje Serik Kavşağı’ndan başlayacak, daha sonra doğuya yönelerek, Serik ve Manavgat ilçeleri sınırları içinde Toros Dağları’nın eteklerindeki koridoru takip edecek ve Konaklı’nın kuzeyinde Batı Kavşağı’nda sona erecek.

Antalya Alanya Ve Ankara Kirikkale Delice Otoyollarinin Yapim Ihaleleri Hazirana Ertelendi (Small)

Antalya-Alanya Otoyolu Projesi’nde, 84 kilometre 2×3 şeritli otoyol ve 38 kilometre 2×2 şeritli bağlantı yolu bulunmakta. Toplam uzunluğunun 122 kilometre olan projede 7 kavşağın 8 tünel, 19 viyadük” yer alıyor" dedi. Seçim öncesi ihalesi yapılan Elikesik kavşağında kalacağı için Alanya etabında trafiğin özellikle yoğunluk yaşandığı Mahmutlar-Dinek arasında herhangi bir rahatlamaya katkı sunmayacak olmasına rağmen beklenen projede henüz kazma vurulduğu ilan edilmedi.

Otoyol Projesi Ihalesine Davet (Small)

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yeni projeler beklesin başlayanlar ise tamamlanmak üzere değilse yine beklesin talimatı sonrası gözler projenin devam edip etmeyeceğinde. Karayolları Bölge Müdürlüğü sorumluluğu ve takibinde olan otoyol projesi başta olmak üzere yıllardı tamamlanamayan yeni çevreyolu projesinde tünelde son 100 metre ancak bağlantı yolları ve imar sürecindeki gecikme kaynaklı Mahmutlar Cezaevi kavşağına kadar açılması aylar sürecek.

Lanya Otoyol Projesi (Small)

Öte yandan Akdeniz’den İç Anadolu’ya en kestirme ve güvenli yol güzergahı ilan edilen Alanya-Sarıveliler Taşkent Yolu’nda Alanya – Kuşyuvası arasında özellikle Mahmutlar- Sapahkan tüneller arasında da çalışma yok. 

O projeyi Antalya’da yapan tek belediye Konyaaltı oldu O projeyi Antalya’da yapan tek belediye Konyaaltı oldu

Muhabir: YAPRAK ÖZER