31 Mart yerel seçimleri sona erdi. CHP çok büyük bir başarıya imza atarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 16 ilçe belediyesini birden aldı. Kent merkezindeki Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu Belediyeleri CHP’ye geçti.

Antalya’nın batı ilçelerinden ikisi hariç CHP’li oldu. Serik, Manavgat, Alanya, Gazipaşa ve Akseki’yi CHP, İbradı ve Gündoğmuş’u ise AK Parti kazandı.

Mesut Avcioglu Mazbata Toreni

Batı ilçelerinden ise sadece biri alınamadı. Kemer, Finike, Demre, Kaş, Korkuteli, Elmalı ilçelerini kazanan CHP, Kumluca’yı ise Demokrat Parti’ye kaptırdı.

Daha önce CHP’de olan Kumluca’da Mustafa Köleoğlu yüzde 10’u bile bulamazken, CHP’nin aday göstermediği Aydın Özer’in desteklediği Demokrat Parti adayı Mesut Avcıoğlu belediye başkanı oldu.

“SANA KIRMIZI ÇOK YAKIŞIYOR”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’de sosyal medya hesabından bir harita paylaştı. Paylaşımda “Sana kırmızı çok yakıştı Antalya” dendi. Haritada İbradı ile Gündoğmuş sarıya boyanırken, kalan ilçeler ise kırmızı yapıldı.

DEMOKRAT PARTİ'DE KIRMIZI

Ancak haritada Demokrat Parti’nin kazandığı Kumluca’nın da koyu kırmızı olması gözlerden kaçmadı. Her ne kadar belediye yetkilileri bu durumu Demokrat Parti’nin renginin kullanıldığını söyleseler de işin aslı öyle değil.

Antalya’dan kuraklık çağrısı: Kuraklık ne zaman bitecek? Antalya’dan kuraklık çağrısı: Kuraklık ne zaman bitecek?

Daha mazbatasını bile almayan Demokrat Partili belediye başkanı Mesut Avcıoğlu’nun CHP’ye geçebileceği belirtiliyor. CHP eski Antalya Milletvekili Aydın Özer’in desteği ile seçimi kazanan Avcıoğlu’nun kısa bir süre sonra CHP’ye katılabileceği ileri sürüldü. Haritada da Kumluca’nın ton farkı olsa da kasten kırmızı yapıldığı öne sürüldü.

Runantalya Muhittin Bocek (2)

BÖCEK’İN PAYLAŞIMI

Haritayı paylaşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya kazandı, Antalyalılar kazandı, Türkiye İttifakı kazandı ama en önemlisi de hiç kimse kaybetmedi! Kumluca da bizim, İbradı da bizim, Gündoğmuş da bizim... 5 yıl daha 19 ilçemizin tamamını kucaklayarak 'Herkesin Başkanı' olmaktan bir an olsun vazgeçmeyeceğim. Ben, sen yok; biz varız!” dedi.

Muhabir: AYŞEM SİCİM