Güreş severleri Manavgat Güreşleri'nin heyecanı sardı. Sezonun 7'nci Antalya'nın ikinci güreşleri olan Manavgat Yağlı Güreşleri aynı zamanda Türkiye CW Enerji Yağlı Güreşleri'nin de ilk turnuvası olacak. 11. Manavgat Yğlı Güreşleri bu nedenleçok büyük önem taşıyor. 

EN ÇOK SERHAT GÖKMEN KAZANDI

Şimdiye kadar Manavgat Güreşleri'ni en çok Manavgat Belediyesi'nin başpehlivanı olan Samsun Ladikli Serhat Gökmen kazandı. Gökmen, ev sahipliği yaptığı güreşlerde 3 kez birincilik kazandı. 2012'de düzenlenmeye başlanan Manavgat Belediyesi Güreşleri'ni ilk kez finalde Şaban Yılmaz'ı mağlup eden Recep Kara kazandı.

Recep Kara(2012), Mehmet Yeşil Yeşil (2013), Orhan Okulu (2014), Serhat Gökmen (2015), Orhan Okulu (2016), Serhat Gökmen(2017), İsmail Balaban(2018), Serhat Gökmen (2019), pandemi nedeniyle ara (2020-2021), Mustafa Taş(2022), Ali Gürbüz (2023).

2023 yılında Ali Gürbüz finalde Serhat Gökmen'i yenerek güreşleri kazandı. Gürbüz ve Göken'in yanısıra Orhan Okulu ve Tanju Gemici kürsü yapmıştı. 

Serhat Gokmen Manavgat Guresleri

GÜREŞLERE KATILACAK BAŞPEHLİVANLAR

Ali Gürbüz, İsmail Balaban, İsmail Koç, Osman Aynur, Orhan Okulu, Yusuf Can Zeybek, Recep Taslak, Şahali Kurt, Ertuğrul Dağdeviren, , Nedim Gürel, Erkan Ertan, Fatih Koyuncu, Mustafa Kemal Karaboğa, Ramazan Bircan, Ali Gökçen, Hüseyin İyican, Osman Özgün, İbrahim Çoraman, Ali Yanatma, Tanju Gemici, Serkan Serttürk, Yalçın Üncül, Emre Erkal, Ali Güngör Ekin, Ahmet Selbest, Serhat Balcı, Salih Dorum, Onur Şenel, Hamza Özkaradeniz, Menderes Saltık,  Furkan Durmuş Altın, Mustafa Batu, Ali Altun, Recep Kara, Hakan Çalışır, Yıldıray Akın, Kaan Kaya, Kürşat Şevki Korkmaz, Faruk Akkoyun, Mecit Yıldırım, Hüseyin Gümüşalan, Mustafa Arslan, Salih Erinç, Fatih Atlı, Okan Acar, Cengizhan Şimşek, Yunus Emre Yaman, Ünal Karaman, Recep Çakır, Bekir Eryücel, Ali İhsan Batmaz, Abdullah Güngör, Mustafa Doğan Özkaya, Semih Turgut, Mustafa Taş, Serhat Gökmen, Cenk İldem, Seçkin Duman, Yıldıray Pala, Serdar Yıldırım, Osman Kan, Enes Doğan, İsmail Güzel, Hamza Köseoğlu, Mehmet Yeşil Yeşil, Hasan Cengiz, Turan Balaban.

MANAVGAT GÜREŞLERİNİN ÖNEMİ

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki güreşlerler, Türkiye'nin en büyük güreş turnuvası olan Kırkpınar'a  katılabilmek için çok önemli. CW Enerji Yağlı Güreş Ligi Manavgat'tan başlıyor ve toplam 7 etaptan oluşuyor. Elmalı Güreşleri ile sona erecek olan ligde ilk 24'e giren başpehlivanlar önümğzdeki yıl Kırkpınar'a doğrudan katılım hakkı kazanacak. Geçtiğimiz yıl yapılan CW Enerji Yağlı Güreş ilk sezonunu Orhan Okulu kazandı.

Yagli Gures Antalya Manavgat Cw Enerji

BU SEZON KAZANAN BAŞPEHLİVANLAR 

03 Mart 2024 Menemen 38. Ulukent Yağlı Güreşleri - Mustafa Batu

10 Nisan 2024 Kumru Belediyesi Fizme Dereköy Güreşleri - Recep Kara

28 Nisan 2024 15. Kumluca Yağlı Güreşleri - Fatih Atlı

03 Mayıs 2024 Balıkesir 3. Gömeç Ulubeyler Güreşleri - Hamza Özkaradeniz

05 Mayıs 2024 2. Fethiye Karaçulha Mustafa Kiremitli Güreşleri - Ali Gürbüz

Son dakika... Ertelenen 2024 Havza Güreşleri ne zaman yapılacak? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı? Son dakika... Ertelenen 2024 Havza Güreşleri ne zaman yapılacak? Hangi başpehlivanlar katılıyor? Canlı yayın var mı?

06 Mayıs 2024 631. Alaçam Geyikkoşan Güreşleri - Yıldıray Pala      

GÜREŞLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Manavgat Yağlı Güreşleri 10 Mayıs 2024 günü başlayacak. Başpehlivanlar  11 Mayıs 2024 günü 1, 2 ve 3.'üncü turları güreşecekler.  12 Mayıs 2024 tarihinde ise 4.'üncü tur çeyrek, yarı final ve final müsabakaları yapılacak 

Saat 13.00'de başlayacak olan güreşler VTV ve EKİN Türk TV'den canlı olarak yayınlanacak.

Muhabir: AYŞEM SİCİM