Bu yıl Samsun’un Alaçam İlçesi’nde 5’ncisi düzenlenen Samsun Alaçam Geyikkoşan Güreşleri sona erdi. İlk turda favorilerin kazandığı yağlı güreşlerin 2. Turundan itibaren inanılmaz güreşler yaşandı. İkinci turun ilginç güreşinde İsmail Balaban kardeşi Turan Balaban ile eşleşti. Son derece çelişmeli geçen güreşi İsmail Balaban kazanarak 3. tura kaldı.

İKİ GÜREŞÇİ ARASINDA GERGİNLİK

Fatih Atlı ile Ramazan Bircan arasındaki güreşlerde büyük gerginlik yaşandı. İki başpehlivan arasındaki tartışmayı engellemek yan taraflarında güreş tutan Yusuf Can Zeybek ve Abdullah Güngör’e düştü. Üçüncü turda sadece bir güreş yapıldı. Bu güreşte Fatih Atlı, Yusuf Can Zeybek ile karşılaştı. Güreşi Fatih Atlı kazanarak çeyrek finale kaldı.

Orhan Okulu Sevinc

ÇEYREK FİNAL ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Çeyrek final karşılaşmalarında Fatih Atlı Serhat Gökmen’i, İsmail Balaban Özkan Yılmaz’ı Recep Kara Nedim Gürel’i, Orhan Okulu’da Hüseyin Gümüşalan’ı mağlup ederek yarı finale kaldılar. Böylece toplamda 9 Kırkpınar’da altın kemeri bulunan 4 baş pehlivan karşılaştı.

YARI FİNALDE DEV EŞLEŞMELER

Yarı finalde Recep Kara Orhan Okulu ile Fatih Atlı ise İsmail Balaban ile eşleşti. Son derece çekişmeli geçen güreşlerde Orhan Okulu Recep Kara’yı, Fatih Atlı ise İsmail Balaban’ı yenerek adlarını finale yazdırdılar.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ulaşım müjdesi…. O gün ulaşım ücretsiz Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden ulaşım müjdesi…. O gün ulaşım ücretsiz

Yagli Guresler De Altin Kemer Fatih Small

Orhan Okulu ilk turda Yıldıray Pala’yı, ikinci turda Ünal Karaman’ı, üçüncü turu kura ile çeyrek finalde Hüseyin Gümüalan’ı, Yarı Final’de Recep Kara’yı mağlup etti.

Fatih Atlı Süleyman Aykırı’yı ikinci turda Ramazan Bircan’ı, üçüncü turda Yusuf Can Zeybek’i, çeyrek finalde Serhat Gökmen’i, yarı finalde İsmail Balaban’ı yendi.

FİNALDE MÜTHİŞ KAPIŞMA

Finalde Orhan Okulu ile Fatih Atlı karşılaştı. Muratpaşa Belediyesi'nin başpehlivanı Orhan Okulu, Manavgat Belediyesi'nin başpehlivanı Fatih ATlı'yı mağlup ederek bu yıl ilk kez kürsüye çıktı. 

Muhabir: AYŞEM SİCİM