Yerel yönetim seçimleri sonrasında İYİ Parti çalkalanıyor. İYİ Parti'nin İstanbul Belediye Başkan adayı Buğra Kavuncu, Teşkilat başkanlığından istifa edeceğini açıkladı. Kavuncu, "İstanbul'da elde edilen sonuçla doğrudan bağlantılı olarak 8 aydır yürüttüğüm Teşkilat Başkanlığı görevinden istifa ediyorum." ifadelerini kullandı. İşte bu konu hakkında tüm ayrıntılar...

Bugra Kavuncu Iyi Parti

BUĞRA KAVUNCU İYİ PARTİ'DEN İSTİFA MI ETTİ?

Teşkilat başkanlığı görevinden istifa eden Buğra Kavuncu, İYİ partinin İstanbul temsilcisi olarak Türkiye'de çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

BUĞRA KAVUNCU NEDEN İSTİFA ETTİ?

Buğra Kavuncu, paylaşımında şunları söyledi: "Tüm bu koşullar altında üzerime düşen görevleri yerine getirerek ve olağanüstü kongremizin daha sağlıklı, daha demokratik bir ortamda gerçekleşmesini sağlayarak 8 ay boyunca yürüttüğüm teşkilat başkanlığı görevimden istifa ediyorum ve İstanbul'da elde edilen sonuçla doğrudan ilgili olduğunu söyledi.

Bugra Kavuncu Iyi Parti Den Istifa Mi Etti

BUĞRA KAVUNCU KİM?

Buğra Kavuncu 1973 yılında Ankara'da doğdu. Kendisi bir siyasetçi ve iş adamıdır. Kendisi şu anda İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı başdanışmanı olarak görev yapıyor.

Tam adı Satuk Buğra Kavuncu olan Satuk Buğra Kavuncu, Edmenton İlköğretim Okulu'nda başladığı eğitim hayatına Ankara Çizmeci İlköğretim Okulu ve Ankara Atatürk Lisesi'nden mezun olarak devam etti.

Konak Belediye Başkanı hangi partiden CHP Konak Belediye Başkanı kim oldu? Konak Belediye Başkanı hangi partiden CHP Konak Belediye Başkanı kim oldu?

Buğra Kavuncu

1997 yılında Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nden mezun olduktan sonra profesyonel kariyerine büyük potansiyel gördüğü Kazakistan Almatı'da yapı kimyasalları alanında başladı. Satış, pazarlama ve yatırım konularında bilgi ve tecrübesi sayesinde kısa sürede başarıya ulaştı. 1997 yılında USTA LLP'yi kurmuş ve şirketinin Orta Asya'daki büyümesinde yapı kimyasalı yatırımları önemli rol oynamıştır.

Muhabir: BADE ÖNDER