Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Kumluca’ya kazandırdığı çok önemli projelere bir yenisini daha ekleyerek vatandaşların ve pazar esnafının olumsuz hava şartlarından etkilenmeden daha rahat ve düzenli bir ortamda güvenle alışveriş yapmalarına imkan sağlayacak Kumluca Belediyesi Büyük Kapalı Pazar Yerini hizmete açtı.

Pazar esnafı, bu haftadan itibaren artık Kapalı Pazar Yerinde satışlarını gerçekleştirmeye devam edecekler. Pazar yerinin açılışına Kumluca Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Fahretdin Karaöz ve belediye meclis üyeleri de katıldı.

Dsc 0410 (Small)

BÜYÜK ACI YAŞADIK

Başkan Köleoğlu: ‘’Kıymetli Kumlucalı Büyük Ailem, bugün burada Kumluca’mıza yeni kazandırmış olduğumuz Büyük Kapalı Pazar Yerini faaliyete geçirdik. Buranın bir hikayesi var. Biliyorsunuz başımıza yüzyılın sel felaketi geldi ve hep beraber büyük bir acıyı yaşadık.

Tüm hepimiz tüm kuruluşlarımızla kol kola girdik ve Kumluca’mızdaki yıllardır kullanılan eski pazar yerinin miadını doldurduğu artık betonlarının kentsel dönüşümle beraber can ve mal güvenliğini tehlikeye soktuğunu inceleyerek ve görerek tespit ettik.

Şarkılara konu olan Akdeniz akşamlarının en tutkulu aşkı Antalya’nın bu plajında yaşandı Şarkılara konu olan Akdeniz akşamlarının en tutkulu aşkı Antalya’nın bu plajında yaşandı

Tüm üst düzey yöneticilerimize Cumhurbaşkanlığımıza kadar hep beraber harekete geçtik ve Belediyemizin çalışmaları sonucunda Kumluca halkının ve esnafının can ve mal güvenliğini korumak için ruhsatlı yeni bir Kapalı Pazar Yeri yaptık.

Dsc 0577 (Small)

TEKRAR KULLANIMA AÇILDI

Bugün de Pazar yerimizi kullanıma açıyoruz.  Devlet Su İşleri Müdürlüğü eski Pazar yerinde can ve mal güvenliğini korumak maksadıyla hızlı bir şekilde temizleyerek orayı tekrar dere haline getiriyor.

Kıymetli Kumlucalı halkımızın 7 gün 24 saat kullanabilecekleri her tarafında kamera, güvenlik ve zabıta sistemleri olan güvenli ve huzurlu bir pazar yerini Kumluca’mıza kazandırdık. Batı Antalya’nın en büyük kapalı pazar yeriyiz. Batı Antalya’da bütün turizm otelleri, pansiyonları artık Kumluca’daki büyük pazar yerimize gelecek ve esnafımızdan alışverişlerini yapacak. Tüm halkımıza ve esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

Kaynak: BÜLTEN