Corendon Airlines, Boeing 737-800 tipi uçak ve XC7655 sefer sayılı uçuş ile gelen 189 yolcu ile Belçika’nın başkenti Brüksel’den Gazipaşa-Alanya Havalimanı'na ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

A W195497 02

KARANFİL VE HEDİYELER VERİLDİ

Görkemli bir karşılama düzenleyen Corendon Airlines, saat 16.00’da geleneksel havacılık seremonisi olan 'su takı' töreniyle başladı. Uçaklardan inen tüm yolcular ile pilot ve beraberindeki mürettebata karanfil ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

A W195497 01

7 ÜLKE 17 DESTİNASYON

Corendon, 26 Ekim’e kadar sürecek sezon boyunca Brüksel, Amsterdam, Eindhoven, Düsseldorf, Köln, Kopenhag ve Tehran’a sezon boyunca bin 278 uçuş gerçekleştirmeyi planlıyor. Sezon boyunca Gazipaşa-Alanya Havalimanı’ndan 7 ülke ve 17 farklı destinasyona karşılıklı uçuş gerçekleştirilecek.

A W195497 03

“İlçemizde ağırlamaktan gururluyuz”

Gazipaşa Kaymakamı ve Havalimanı Mülki İdare Amiri Orhan Altun Gazipaşa-Alanya Havalimanının, Mersin’den Antalya Havalimanı’na kadar kapsayan bölgedeki misafirler için avantaj olduğunu dile getirerek, "Bölgedeki otellerin rezervasyonlarını da göz önünde bulundurarak bu sezon yolcu sayımızın daha da artacağını ön görüyoruz. Hem Gazipaşa hem de Alanya için güzel adımlar turizmde güzel adımlar atılıyor. Bugün Brüksel’den ve sonrasında dünyanın dört bir yerinden gelen misafirlerimizi ilçemizde ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Antalya’da kurbanlığa yapılanlar vicdanları sızlattı Antalya’da kurbanlığa yapılanlar vicdanları sızlattı

A W195497 04

Kaynak: İHA