Datça’da Ekim ayının ilk haftasında düzenlenecek olan Sarıca Yaz Festivali'nin 'Yaza merhaba' partisinde dj performansları ve yerel sanatçılar sahne aldı. Turizmci ve girişimci Ezgi Öztürker, Oksal Keçeci, Gözde Nur Can’ın organize ettiği ve Türkiye’nin ilk yapay zeka ile tasarlanarak planlanmış olan 'Sarıca Yaz Festivali'nin yaz başı etkinliğinde Emrah Karaduman da sahne aldı.

Aw202332 01 (Small)

Sarıca Yaz Festivali'nin 'Yaza merhaba' partisinin organizatörlerinden Ezgi Öztürker; "Datça’da yaz hiç bitmez. Geçtiğimiz Ekim ayında sosyal medya fenomenlerinin de katılımı ile ‘Sarıca yaz’ lansmanını yapmıştık. Burada Eylül ve Ekim ayları bölgenin en güzel zamanlarıdır bu zamana da Sarıca yaz denir, 4 Ekimde başlayıp 6 Ekim'de sona erecek olan üç günlük bir festival düzenliyoruz.

Çölyak hastası aileleri farkındalık etkinliğinde buluştu Çölyak hastası aileleri farkındalık etkinliğinde buluştu

Aw202332 02 (Small)

Sarıca yaz ekibi ile hazırladığımız Mayıs ayında yaptığımız bu etkinlik festivalin ilk adımı olan yaza merhaba partisi oldu. Ekim ayında çok yoğun katılımcılar ile Datça’nın farklı alanlarında festival gerçekleşecek" diyerek festivalin Datça’nın farklı bölgelerinde farklı konseptler ile hazırlıklara başladıklarını belirtti.

Kaynak: İHA