31 Mart 2024 yerel seçimlerinde göstermiş olduğu başarıyla 420 belediye kazanan CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e dair vatandaşlar tarafından araştırma yapılıyor. Bu konuda en çok merak edilenlerden birisi ise Özgür Özel’in eşi Didem Özel kimdir sorusu oluyor. Didem Özel kaç yaşında? Mesleği ne? Nereli? Bu gibi tüm merak edilen soruları yanıtladık…

Vatandaşların merak ettiği sorulardan birisi olan Özgür Özel’in eşi kimdir sorusunu yanıtlıyoruz! Didem Özel’in hayatı ve mesleğine dair tüm bilinmeyenleri aktardık. İşte ayrıntılar…

Didem Ozel Kimdir

Didem Özel Kimdir?

Didem Özel, 1975 yılında Bursa’da doğmuştur. Eşi Özgür Özel gibi kendisi de Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Uzun yıllardan beri aktif olarak eczacılık yapan Didem Özel, günümüzde Manisa’da faaliyetlerine devam etmektedir.

Didem Özel, 1998 yılında şimdiki CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile evlenmiştir. Üniversite döneminde 1993 yılında tanışan çift, mezuniyet sonrasında evlenmiştir. Didem – Özgür Özel çiftinin bir de İpek (23) adında kızları bulunmaktadır.

Didem Özel kimdir sorusuna yönelik yapılan araştırmalarda kendisi hakkında net bilgiler bulunmamaktadır. Örneğin Didem Özel’in aslen nereli olduğu bilinmiyor. Bununla birlikte Özel hakkında sadece mesleğine dair bilgilerin doğrulanmış olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Didem Özel Kaç Yaşında?

Özgür Özel’in eşi Didem Özel kimdir sorusunu yanıtladıktan sonra ilgili kişi hakkında sorulan diğer soruları cevaplayalım. Didem Özel’e dair en çok merak edilen konuların başında ise kaç yaşında olduğu gelmektedir. İşte detaylar…

Didem Özel’in doğum tarihi tam olarak bilinmese de 1975 yılında doğduğuna yönelik bilgiler mevcuttur. Eğer bu bilgi doğruysa Didem Özel kaç yaşında sorusunun yanıtı 2024 itibariyle 49 yaşında olacaktır.

Sosyal medya paylaşımları ile tanınan Rahel Pekcan kimdir? Sevgilisi ne zaman öldü? Yeni bir sevgilisi mi var? Sosyal medya paylaşımları ile tanınan Rahel Pekcan kimdir? Sevgilisi ne zaman öldü? Yeni bir sevgilisi mi var?

Didem Özel’in mesleğine yönelik de bazı merak edilenler mevcuttur. Özgür Özel’in eşi ne iş yapıyor? Detayları inceleyelim…

Didem Ozel Kimdir 2

Özgür Özel'in Eşi Didem Özel'in Mesleği Ne?

Didem Özel, eşi Özgür Özel gibi Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Üniversite yıllarında tanışan çift, mezuniyet sonrası evlendi ve eczacılık yapmaya başladı. Özel çiftinin ayrı ayrı eczane mülkiyetine sahip olduğu bilinmektedir.

Didem Özel eczanesinin nerede olduğu, adının ne olduğu ve adresine dair bilgiler mevcut değildir. Ancak Özel’e ait eczanenin merkez mahallelerde olduğu tahmin edilmektedir. Uzun yıllardır eczacılık yapan Didem Özel, günümüzde de meslek hayatına aktif bir şekilde devam etmektedir.

Didem Özel Nereli?

Didem Özel kimdir sorusuyla birlikte en çok merak edilenlerden birisi ise Özgür Özel’in eşinin nereli olduğuna yöneliktir. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in eşi Didem Özel, 1975 yılında Bursa’da doğdu. Ancak Bursa’nın hangi ilçesinde doğduğuna ya da aslen nereli olduğuna yönelik doğrulanmış herhangi bir bilgi yoktur. Bu nedenle önümüzdeki günlerde gelişmelere göre bu konu netliğe kavuşmuş olduğunda güncel bilgiler verilebilecektir.

Didem Ozel Kimdir 3

Didem Özel'in Kaç Çocuğu Var?

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde genel başkanı olduğu partisindeki başarılarıyla adından söz ettiren Özgür Özel, özel hayatıyla da merak konusu oldu. Özgür Özel’in eşi hakkında vatandaşlar yoğun bir şekilde araştırma yapıyor. Didem Özel kimdir sorusuyla birlikte en çok merak edilen sorulardan bir diğeri, çiftin kaç çocuğu olduğuna yöneliktir.

Özgür Özel, 1993 tarihinde üniversitede tanıştığı Didem Özel ile 1998 yılında evlenmiştir. Üniversite mezuniyeti sonrasında hemen meslek hayatına başlayan çiftin İpek adında bir kızı bulunuyor. İpek Özel’in kaç yaşında olduğuna dair bilgiler kesin olmamakla birlikte 23 yaşında olduğu yönündedir.

Özgür Özel’in kızı İpek Özel, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmıştır. İpek Özel, şu anda ilgili bölümün 4. sınıf öğrencisidir. Şimdi Didem Özel kimdir sorusunu yanıtladıktan sonra Özgür Özel’in kısaca kim olduğunu, biyografisini aktaralım.

Didem Ozel Kimdir 4

Özgür Özel Kimdir?

Özgür Özel, 21.09.1974 tarihinde Talat ve Şükran çiftinin ilk çocuğu olarak Manisa’da doğdu. Özel, ilköğrenimini Manisa’da, lise öğrenimini ise parasız yatılı sınavları kazanması sonrasında Bornova Anadolu Lisesi’nde gördü. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Özgür Özel, üniversitede eşi Didem Özel ile tanıştı ve 1998 yılında evlendi.

Özgür Özel, ilgili fakülteden 1997 yılında mezun olduktan sonra 2011 yılına kadar eczacılık yapmıştır. Bu dönemde Türk Eczacılar Birliği’nde aktif olarak görev almış, önemli başarılara da imza atmıştır. Yine bu dönemde ilk kez siyasete atılan Özgür Özel, 2009 yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday oldu, fakat seçilemedi.

2009 yerel seçimler sonrasında 2011 yılında Manisa’dan CHP milletvekili adayı oldu ve seçildi. Özgür Özel, 2014 yerel seçimlerinde tekrar Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldu, fakat seçilemedi. Daha sonra 2015, 2018 ve 2023 genel seçimlerinde Manisa’dan milletvekili seçildi.

Özgür Özel, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2023 yılındaki genel seçimlerde almış olduğu yenilgi sonrasında parti içerisinde değişim isteyenlerin başında geldi. Daha sonra 5 Kasım 2023 tarihinde yapılan CHP Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu’nu geride bırakarak genel başkan seçildi.

CHP’nin sekizinci genel başkanı olan Özgür Özel ve ekibi, 31 Mart 2024 tarihinde Türkiye genelinde kazanmış olduğu belediyelerle önemli bir başarıya imza attı. Özgür Özel evli ve bir kız babasıdır.

Muhabir: Nihat Toklu