Manavgat Belediyesi yağlı güreşlerdeki başarıları ile dikkat çekiyor. Manavgat Belediyesi eski Başkanı Şükrü Sözen güreşe verdiği önemle biliniyordu. Bu nedenle de Manavgat’ta başlattığı yağlı güreşler CW Enerji Ligi’ne girmeyi başardı. Sözen’in ardından belediye başkanı olan Niyazi Nefi Kara’nın da güreş tutkusu mutluluk verdi. Başkan Kara güreş anlamında büyük bir hamle yaparak dualı çayırın megastarı Ali Gürbüz’ü Manavgat Belediyesi’ne kazandırdı. Bu anlamda da Manavgat Belediyesi>’nin yağlı güreşlerde eli güçlendi.

BU SEZON TOPLAM 11 GÜREŞ YAPILDI

2024 yılı güreş sezonunda şimdiye kadar 11 güreş yapıldı. 33 Menemen Ulukent güreşleri ile başlayan sezonda şimdiye kadar Kumru Belediyesi Fizme/Dereköy, 25. Kumluca Yağlı Güreşleri, 3. Gömeç Ulubeyler Yağlı Güreşleri, 2. Fethiye Mustafa Kiremitli Yağlı Güreşleri, 631. Alaçam Yağlı Güreşleri, 11. Manavgat Yağlı Güreşleri, 3. Balya Yağlı Güreşleri, 2. Gazipaşa Güreşleri, 52. Çanakkale Kepez Yağlı Güreşleri ve Gölköy Yağlı Güreşleri yapıldı.

Fatih Atli Birinci Oldu (Small)

İLK ALTIN KEMER FATİH ATLI’DAN

Bu sezon ilk altın kemeri Fatih Atlı kazandırdı. Sezonun ilk büyük turnuvası olan 25. Kumluca Yağlı Güreşleri’nde finalde Enes Doğan ile karşılaşan Fatih Atlı altın kemere ulaştı. Fatih Atlı Manavgat Belediyesi’ne 2024 yılının ilk kemerini götürürken, 18 Mayıs 2024 günü yapılan 2. Gazipaşa Yağlı Güreşleri’nde ve 20 Mayıs 2024 günü yapılan Ordu Gölköy Güreşleri’nde de kürsü yapmayı başardı. Her iki güreşte de Fatih Atlı yarı finalde elendi.

Fethiye De Baspehlivan Ali Gurbuz Oldu 4608 (Small)

MEGASTAR’DA FETHİYE’DE KAZANDI

Geçtiğimiz sezon Döşemealtı Belediyesi adına güreşen megastar Ali Gürbüz, sezon sonu anlaşmasının sona erdiğini açıklamıştı. Ali Gürbüz Manavgat Belediyesi ile anlaştıktan sonra çıktığı ilk turnuva olan Kumluca’da kürsü yapamadı. Megastar Fethiye’de ise finalde karşılaştığı Cengizhan Şimşek’i mağlup ederek altın kemere ulaştı. Bu sezon çok az sayıda güreşe katılan Ali Gürbüz başka kürsü de yapmadı.

Muratpaşa’da 83 sivil toplum kuruluşu ASSİM’de eğitimde Muratpaşa’da 83 sivil toplum kuruluşu ASSİM’de eğitimde

Serhat Gokmen Golkoy (Small)

BİR KEMER DE SERHAT GÖKMEN’DEN

Ordu’da 20 Mayıs 2024 günü yapılan Gölköy Güreşleri’nde Manavgat Belediyesi’nin bir başka başpehlivanı olan Serhat Gökmen’de altın kemere ulaştı. Finalde Ünal Karaman ile karşılaşan Gökmen rakibini mağlup ederek birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Serhat Gökmen 10 Nisan 2024 günü Ordu Kumru Belediyesi Fizme/Dereköy’de ve 631. Alaçam Yağlı Güreşleri’nde kürsü yapmayı başarmıştı.

Muhabir: AYŞEM SİCİM