Antalya’da her geçen gün artan çöp krizi nedeniyle vatandaşlar rahatsızlıklarını dile getiriyor. Birçok caddesinde çöp kutusu olmayan Antalya’da çöp sorunu giderek büyümeye devam ediyor. Çöp konteyneri ve kutusunun olduğu bölgelerde ise çöplerin yerlere atılmasına tepkili olan vatandaşlar, hem diğer vatandaşları duyarlı olmaya davet ederken hem de yetkililere seslenerek çöp sorununun çözüme kavuşturulmasını istiyor. Özellikle inşaat alanlarının bulunduğu sokaklarda inşaat malzemelerinin etrafa saçılmasından şikayetçi olan vatandaşlar bu alanların denetlenmesini ve çevreyi kirletmesinin önlenmesini istedi.

Antalya Cop Sorunu (1) (Small)

ANTALYA ÇÖPLERE ESİR OLUYOR

Antalya’da yaşanan çöp krizi nedeniyle vatandaşlar hep bir ağızdan temiz bir çevre istemeye devam ediyor. Yetkililerden yardım isteyen vatandaşlar, “Antalya birçok doğa harikasına ve tarihi esere ev sahipliği yapan bir şehir. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ağırlıyor ama maalesef biz dünya şehri olmamıza rağmen çöp sorunu ile mücadele etmeye çalışıyor. Çöp konteynerleri dolu olmasından dolayı sıcak havalarda çöp konteynerlerinin yanından geçemiyoruz inanılmaz kötü bir koku oluşuyor. Bunun yanı sıra birçok cadde ve sokakta ise çöp kutusu bulunmuyor. Bu yüzden çöplerimizi atacak yer bulamıyoruz. Duyarlı olan kişiler evlerine kadar bu çöpleri çantalarında ceplerinde taşıyor. Fakat duyarlı olmayan kişiler bu çöpleri yerlere atıyor. Hal böyle olunca sokaklar çöplere esir oluyor. Sorun sadece kenar mahallelerde de değil.

Antalyalı Megastar Ali Gürbüz ile Kırkpınar’ın prensi Yusuf Can Zeybek Aybastı'da kapıştı. Peki erken finali bakın kim kazandı? Antalyalı Megastar Ali Gürbüz ile Kırkpınar’ın prensi Yusuf Can Zeybek Aybastı'da kapıştı. Peki erken finali bakın kim kazandı?

‘DUR’ DENİLMELİ

Antalya’nın en ünlü caddelerinde dahi yaşanan bir sorun bu. Biz yaşadığımız şehri temiz görmek istiyoruz. Özellikle inşaat alanlarının olduğu bölgelerde malzemeler ya etrafa saçılıyor ya da çöp konteynerlerinin etrafına atılıyor. İnşaat malzemelerinin bu şekilde etrafa atılmasına bir çözüm bulunmalı. İnşaat alanlarının bulunduğu kaldırımlardan geçmekte dahi zorlanıyoruz. Kaldırımlar çöplerle dolup taşıyor. Biz inşaat çöplerinin etrafa saçılmasından ve çöp konteynerlerinin etrafına atılmasından gerçekten çok şikayetçiyiz. Artık bu soruna bir ‘Dur’ diyen olmalı. Geleceğe çöplerle dolu bir doğa bırakmak istemiyoruz. Temiz caddeler, sokaklar bizim de hakkımız” şeklinde konuştular.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN