Dikkat! Antalyalılar dışarı çıkmayın… 23 Temmuz Salı Günü Antalya Hava Durumu Dikkat! Antalyalılar dışarı çıkmayın… 23 Temmuz Salı Günü Antalya Hava Durumu

Antalya’nın Konyaaltı İlçesinde yaşayan vatandaşlar, Konyaaltı sahilindeki kısır ve aşılı köpeklerin belediye ekipleri tarafından toplandığını ileri sürdü. Köpeklerin akıbetini merak eden vatandaşlar ise yetkililere seslenerek, köpeklerin neden toplandığını sordu.

Konyaalti Sokak Kopegi (Small)

Türkiye’nin dört bir yanında sokak köpeği sorunu yaşanıyor. Antalya’nın birçok bölgesinde bulunan sokak köpeklerine sahip çıkmaya çalışan hayvanseverler belediye ekiplerinin Konyaaltı sahilinde bulunan aşılı ve kısırlaştırılmış sokak köpeklerinin toplanarak götürüldüklerini iddia etti. Köpeklerin durumunu merak eden vatandaşlar yetkililerden cevap bekliyor.

Antalya Konyaalti Sokak Kopegi (Small)

İDDİALAR ASILSIZ

Konyaaltı Belediyesi ise bu iddialara yanıt verdi. Konyaaltı Belediyesi, “Böyle bir durumun olması imkansız. Çünkü bizim bu köpekleri toplamak için öyle bir yerimiz yok. Bizim ilçemizde bulunan yer barınak değil, rehabilitasyon merkezi. Biz yaralanan, sıkıntısı olan, tehlike oluşturan kedi ve köpekleri alıyoruz tedavisini tamamlayarak aldığımız yerlere geri bırakıyoruz. Böyle bir şey söz konusu değil. Biz sadece tedavini yapıyoruz bu hayvanları bizim tutacak yerimiz yok” sözleri ile iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Muhabir: ŞEYDA TÜTGÜN