Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda 12 Nisan günü ANET tarafından işletilen Sarısu Teleferik Hattı’nda kaza meydana gelmişti. 5 numaralı direğin 28 numaralı kabine çarpması ile meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetmiş, 7 ise kişi yaralanmıştı. 184 kişinin mahsur kaldığı kaza sonrası burada mahsur kalan vatandaşlar 21 saatin sonrasında kurtulmuştu.

14 Nisan 2024 günü bilgisine başvurulmak üzere Adliye Sarayı’na davet edilen Kocagöz, 4 kişi ile birlikte tutuklanarak cezaevine konmuştu. 18 Nisan 2024 günü yapılan ilk itiraz reddedilmiş, bilirkişi raporunun gelmesinin ardından bir anda iddianame hazırlanmış ve 11 Haziran tarihine de gün erilmişti.

Teleferik Raporu Cikti (Small)

27'ŞER YIL HAPİS CEZASI İSTENİYOR

11 Haziran Salı günü Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davada sanıkların "taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma" ve "trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma" suçlarından 27'şer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Antalyalılar defalarca satışa çıkan MarkAntalya’nın akıbetini merak ediyor? Dev satış ne oldu? Antalyalılar defalarca satışa çıkan MarkAntalya’nın akıbetini merak ediyor? Dev satış ne oldu?

Antalya kamuoyunda en çok konuşulan olayların başında gelen bu mahkemenin sonucu da merakla bekleniyor. Tutuklamayı baştan beri haksız bulan vatandaşlar, bu mahkemede Kocagöz’ün serbest bırakılacağın düşünüyor.

Erdogan Ozel 11 Haziran Gorusme

ERDOĞAN O TARİHTE ÖZEL’İ ZİYARET EDECEK

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mahkemenin yapılacağı 11 Haziran günü CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret edecek. Erdoğan ve Özel 2 Mayıs’ta AK Parti genel merkezinde görüşmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, iade-i ziyaretinin mahkeme gününe denk gelmesi kafaları karıştırdı.

BAŞKAN KOCAGÖZ’DEN MESAJ VAR

Öte yandan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ü gazeteci Ali Buldu ziyaret etti. Buldu ziyaret sonrası sosyal medya hesabından, “Herkese selamı var! Kepez Belediye Başkanı dostum Mesut Kocagöz ile cezaevinde sohbet ettik. Duruşmaya suçlu olarak değil adli bir hata olarak çıkacağını söyleyen Kocagöz, CHP’li bir başkan olarak söz verdiği gibi Kepez’e en iyi hizmeti vereceğini, adalete güvendiğini belirtti” şeklinde paylaşımda bulundu.

Muhabir: YAPRAK ÖZER