Ehliyetine çeşitli nedenlerden dolayı el konulan milyonlarca sürücü tek bir ağızdan ehliyet affı istiyor. Ehliyetine el konulan ya da puan sınırına ulaşan milyonlarca sürücü ehliyet affı hakkında yaşanacak gelişmeyi bekliyor.

Mhp Ehliyet Affi Istiyor (Small)

Milyonlarca sürücünün beklediği ehliyet affı ile trafik kurallarına aykırı hareket eden sürücülerin cezaları siliniyor ya da cezalarda indirim uygulanıyor. Bu af, genellikle kaza ve yaralamaya sebep vermeyen sürücüleri kapsıyor. Affın amacı ise sürücülerin ehliyetlerine el koyarak, şahısların trafikte daha dikkatli ve özenli davranmalarını sağlamak.

Ehliyet Affisondurum (Small)

Mersin’in beklediği o çalışma başladı… Artık Mersin’de ulaşım daha kolay olacak Mersin’in beklediği o çalışma başladı… Artık Mersin’de ulaşım daha kolay olacak

CHP MİLLETVEKİ EHLİYET AFFI TALEP ETTİ

Ehliyetine el konulan vatandaşlar ehliyet affı ile ilgili gelişmeleri takip ederken, geçtiğimiz ay Adalet Komisyonu'nca kabul edilen 8. Yargı Paketi'nde ise ehliyet affına ilişkin bir adım atılmadı. Yine geçtiğimiz ay mecliste gerçekleşen basın toplantısında açıklama yapan CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, ehliyet affına dair önemli açıklamalar yaptı. Çan, konuyla ilgili insan hayatını tehlikeye atmayan, yaralanmaya neden olmayan ve madde bağımlılığı sorunu yaşamayanları kapsayacak şekilde bir kereye mahsus olmak şartı ile af getirilmesini talep ederek ehliyet affı bekleyen milyonlarca vatandaşa umut oldu. Ancak, söz konusu ehliyet affının yeni torba yasaya eklenip eklenmeyeceği henüz kesinleşmedi.

2024 Ehliyet Affi (Small)

EHLİYETİNE EL KONULAN VATANDAŞLAR YETKİLİLERE SESLENDİ

Trafik kurallarına uymayarak ehliyetlerine el konulan vatandaşlar yaşanan durumdan ders aldıklarını ifade etti. Yetkililere seslenen vatandaşlar "Sayın cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimiz lütfen 1 defaya mahsus ölümlü ya da yaralamalı kazaya karışmamışlara ehliyet affı istiyoruz. İşsiz kaldık. Hatamız büyük farkındayız ve dersimizi aldık. Duyun bizi lütfen", "Ehliyet affını çok acil bekliyorum eve ekmek götüremiyorum",

Ehliyet Affi Cikacak (Small)

"Bir defaya mahsus olacak şekilde ehliyetlerimizi geri verin lütfen, bir hatadır yaptık ama akıllandık. Genel ehliyet affı istiyoruz", "Birkaç promil yüzünden binlerce kişi mağdur. Ehliyet affı olmadan insanlar kendi işlerini yapamaz oldu. İşsizliğin azaltılması konusunda çok iyi gelecektir ve bir an önce yapılması lazım", "Genel ehliyet affı istiyoruz puan affı değil", "Ehliyet genel affı istiyoruz puan affı değil lütfen herkes paylaşsın. Ehliyet genel affı istiyoruz" şeklinde yetkililere seslendi.

Muhabir: SİBEL YEŞİL