Aydın Kanza Sanat Parkı Galerisi, sanat dünyasının önde gelen isimlerinden Halime İspir Bozkurt'un "İzler" adlı sergisine ev sahipliği yaptı. Serginin açılışı, Muratpaşa Kültür Müdürü Gülnur Karaşahin ve Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Başkanı Cahit Çakçıl'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi. Müzik, dans ve canlı performanslar eşliğinde organize edilen sergi, ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

Parkta serinleten şarkılar Parkta serinleten şarkılar

68677Ff8 45F4 4139 9283 18De5B63Af4A (Small)

Başarılı ressamın serginin açılış konuşmasında kullandığı ifadeler ise sanatseverleri derin düşüncelere sürükledi. Aydın Kanza Sanat Parkı Galerisi, Ressam Halime İspir Bozkurt'un "İzler" adlı sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Serginin açılışı, Muratpaşa Kültür Müdürü Gülnur Karaşahin ve Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) Başkanı Cahit Çakçıl tarafından gerçekleştirilirildi. Yetenekli ressamın sergisinde, oldukça kalabalık bir davetli topluluğunun olduğu gözlemlendi.

B7859795 C223 49B5 Bc6E B97C0202183C (Small)

Serginin açılış konuşmasında “Birinci göz olan ben-özben, ikinci göz olan beden giymiş HALİM(E) ve üçüncü göz olan siz değerli misafirlerimin gözleridir.” ifadelerini kullanan Bozkurt, sözleriyle katılımcıları derin düşüncelere sevk etti. Resim tutkunlarının olumlu geri bildirimleriyle sonuçlanan sergide, müzikten, dansa, canlı performanslara kadar birçok etkinlik yer aldı.

SANATSEVERLERDEN TAM NOT ALDI

2480E4D7 Fa57 4155 811F 1Acb4556Ab6D (Small)

Halime İspir Bozkurt’a ait "İzler" adlı sergi, sanatseverler tarafından tam not aldı. Sergiyi ziyaret eden isimlerden Şahin Latifeci, sanatçının eserleri hakkındaki görüşlerini şu sözlerle açıkladı: "Sanatçı, evrenin gizemli enerjilerini yansıtan eserleriyle kozmik dünyayı ve ötesini sunuyor. Eserler, ışık, renk ve hareketin büyüleyici bir harmonisiyle şekilleniyor. Sanatçı Halime İspir Bozkurt’un Antalya’da ikinci kişisel sergisi olan” İZLER “,evrenin derinliklerindeki gizemi keşfetmek isteyenler için bir fırsat sunuyor. Sanatın ve doğanın kozmik enerjisinin iç içe geçtiği bu yolculuk, her yaştan ve her kesimden insanı büyüleyecek. “ Sanat dünyasının büyük beğenisini kazanan sergi, 24 Mayıs’a kadar misafirlerini ağırlayacak.

B1A354E1 6255 404E 8C36 52Ea2Cacbb86 (Small)

HALİME İSPİR BOZKURT KİMDİR?

1971 yılında Malatya'da dünyaya gelen Halime İspir Bozkurt, ilk, orta ve lise eğitimini Malatya'da tamamlayan sanatçı, sanata olan ilgisinden dolayı bu dönemde resim ile ilgilenmeye başladı. Eşinin mesleği dolayısıyla çeşitli şehirlerde yaşamak durumunda kaldı. Resim sanatında devamlılığı ancak 2010 yılında yakalamayı başardı. Çeşitli şehirlerde ve sanat atölyelerinde çalıştı. Resimlerinde özellikle karakalem, kömür kalem, yağlıboya, portre, peyzaj kavramları üzerinde yoğunlaştı. Bir mobilya ve inşaat şirketinin ressamlığını yapan sanatçının tabloları söz konusu mağazada satışa sunulmaktadır. Başarılı isim, halen kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir. 

Muhabir: GÜNAY SARI