Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 31 Mart yerel seçimlerinde ulaşılması hayli zor bir rekora imza attı. İlk kez 1999 yılında Konyaaltı’ndan Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek, 2004, 2009 ve 2014 seçimlerini de kazanarak 4 kez Konyaaltı Belediye Başkanlığı yaptı.

2019 yılında bu kez Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek sıkıntılı bir başlangıç yapmıştı. Beklediğinin üzerinde çok büyük bir borç devralan Başkan Böcek 3. Etap Raylı Sistemi’nin de parasının haksız yere belediyeden tahsil edilmesi ile çok zorlandı. Sonrasında başlayan pandemi döneminde gelirleri düşen, giderleri de artan Antalya Büyükşehir Belediyesi hayli sıkıntılı bir dönem geçirdi.

BAŞKAN BÖCEK ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Bu dönemde covit 19’a yakalanan Başkan Böcek, ölümden döndü. Bir dönem umutların bile kesildiği Muhittin Böcek, hastanede yatarken belediyede gelişen olaylar ile iyice yıprandı. Mucizevi bir şekilde hayata dönen Böcek önce Manavgat orman yangını daha sonra ise büyük depremde sıkıntılı bir süreç yaşadı. Yangında çaresizliğe isyan eden Böcek, büyük depremde de önemli rol üstlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri deprem bölgesinde çok aktif görev aldı. Özellikle ASAT Antalya’daki çalışmaları aksatma pahasına 200’e yakın insanı göçük altından canlı olarak çıkardılar. Belediyenin en önemli bürokratları deprem bölgesinde aylarca görev yaptı.

SEÇİMLERDE BÜYÜK ÜSTÜNLÜK SAĞLADI

Aday olma döneminde de güçlükler yaşayan Böcek aday gösterildi ve çok yorucu ve büyük bir kampanya yürüterek rakibi AK Parti Hakan Tütüncü’ye fark atarak seçimleri kazanmayı başardı. 19 ilçe belediyesinde 16’sını da kazanan Başkan Böcek mecliste çok büyük bir üstünlük sağladı. Ancak Başkan Böcek’in mutluluğu çok da uzun sürmedi. Yeni dönem de sıkıntılı başladı.

Teleferik Kazazedeleri Stres Ve Kaygi B 40929 (2)

TELEFERİK KAZASI YAŞANDI

31 Mart 2024 seçimlerini kazanan Böcek 4 Nisan 2024 günü mazbatasını alırken, 12 Nisan 2024 günü Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan ANET’e bağlı teleferikte meydana gelen kaza ile sarsıldı. Saat 17.28’de meydana gelen kaza sonrası olay yerine gelen Başkan Böcek ertesi gün kurtarma çalışmaları tamamlanıncaya kadar olay yerinden ayrılmadı. 14 Nisan günü ise bu kez eski bürokratı, yol arkadaşı olan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanması ile sarsıldı.

Antalya’nın en küçük ilçesi susuzluk çekiyor… Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden o ilçeye müjde! Antalya’nın en küçük ilçesi susuzluk çekiyor… Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden o ilçeye müjde!

Halil Akyuz Huzurevi

BELEDİYENİN HUZUREVİNDE CİNAYET

Bir aylık yeni başkanlık döneminde ikinci olay da yaşandı. Bu kez de Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Döşemealtı İlçesi’ndeki Halil Akyüz Huzurevi’nde cinayet yaşandı. İzzettin Söğüt (65), aralarında husumet olduğu öne sürülen ve kendisiyle aynı huzurevinde kalan Selçuk Goncegül (73) ve Ali Serdar Batır’ (66) bıçaklayarak öldürürken, Ahmet Özdemirel'i ise yaraladı. Her ne kadar konunun belediye ile ilgisi olmasa da belediyeye ait bir kurumda yaşanması üzücü oldu.

Muhabir: NİHAT TOKLU