Finike’de bulunan Milli Emlak arazilerinin TOKİ’ye devredilmesine Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi tepki göstermişti. İlçede bulunan 131 milyonu aşkın bedelli hazine arazilerinin TOKİ’ye devredilmesinden dolayı ilçe olarak büyük zarar gördüklerini dile getiren Başkan Geyikçi, “Bu devirle belediye olarak 53 milyon liralık bir gelirden olduk. Bu paranın belediyemize gelmesi ilçemizde yaşayan 50 bini aşkın vatandaşımızın haklarının elinden alınması demek. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet ulaştırmaya çalışırken, gelirlerimizi kendi kaynaklarımıza göre artırmaya çalışırken bu yapılan ilçemizde yaşayan insanlarımızın hakkının yenmesidir” demişti. 

Mustafa Geyikci Ozgur Ozel

DEVİR İLE İLGİLİ TEPKİLKER SÜRÜYOR

Başkan Geyikçi'nin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Finike İlçe Başkanı Uygar Çarban'da, Finike’deki Milli Emlak tarafından Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devredilerek ihaleye çıkarılan arsalara tepki gösterdi. Finike’nin taşına, toprağına her zaman sahip çıkmaya çalıştıklarını söyleyen Çarban, yapılan bu yanlıştan bir an önce dönülmesini istediklerini dile getirdi.

FİNİKE HALKININ HAKKI YENDİ

Finike’de Milli Emlak üzerinden bulunan deniz manzaralı villa arsaları TOKİ’ye devredilerek ihaleye çıkarıldı. İhalenin TOKİ üzerinden yapılmasının Finike’ye hiçbir getirisi olmadığını dile getiren CHP İlçe Başkanı Uygar Çarban, “Bu yapılan düpedüz ilçe halkının hakkını yemektir” dedi. İhalenin Milli Emlak üzerinden yapılmasında Finike Belediyesi’ne satışın yüzde 40’ının geleceğini ancak TOKİ üzerinden yapılınca belediyenin gelir elde edemediğini ifade eden Başkan Çarban, “Bu yapılanın partimizin olduğu belediyelerin elini güçsüzleştirmek, gelirlerinden mahrum etmek için iktidar tarafından bilerek ve isteyerek yapıldığını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Uygar Çarban (Small)

"BELEDİYEMİZ GÜÇSÜZLEŞTİRİLİYOR"

İlçe topraklarının gelirlerinden ilçenin en ufak bir pay bile alamamasını Finikelilerin hakkının gasp edilmesi olarak değerlendiren Başkan Uygar Çarban, “AKP iktidarı artık o kadar bencilleşmiştir ki vatandaşının çıkarlarını düşüneceğine sadece partizanlık ve kendi çıkarlarını düşünmektedirler. CHP’li belediyelerimizi bu şekilde zayıflatacağını ve güçsüzleştireceğini düşünmektedirler. Finike Belediye’miz ve Başkanımız Mustafa Geyikçi, tüm bu zorluklara rağmen vatandaşlarımızın memnuniyeti için birçok çalışmaya imza attı. 2019 yılında AKP’li ve icralık bir belediyeyi teslim alarak düze çıkardı. Bu süreçte birçok yatırım yaptı. Şimdi Finikeli vatandaşlarımızın daha iyi hizmetlere ulaşması için ilçemizin ihtiyacı olan bütçe belediyemizin elinden alınıyor. Yapılan şey alınacak gelirin CHP’li bir belediyeye gelmesini engellemektir. Bu yanlış karardan dönülmesini ve bir an önce Finike’nin hakkını almasını istiyoruz” dedi.

Antalya’da mezarlık alarmı… Ölü yakınları mezarlığa koştu Antalya’da mezarlık alarmı… Ölü yakınları mezarlığa koştu

"HER KAPIYI AŞINDIRACAĞIZ"

Bu konuda bir adım atılana kadar her kapıyı aşındıracaklarını da dile getiren Başkan Uygar Çarban, “Konu ile ilgili Genel Başkanımız Özgür Özel’e, Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Gökan Zeybek’e, Antalya Milletvekillerimize, Antalya İl Başkanımız Nail Kamacı ve Yönetimine konuyu aktardık. Bu konuda bir kamuoyu oluşturarak belediyelerimizin elini güçlendirmeliyiz” diye konuştu.

Kaynak: CHP FİNİKE İLÇE BAŞKANLIĞI