Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı esnada tatbikatta sakatlanarak malulen emekli olan ve personelinin şikâyeti ile gazi olduğu ortaya çıkan Tamer Yüceli, gazilik unvanını almasının ardından Kozan Şehitliğini ziyaret etti.

Aw217980 06 (Small)

Gazi Yüceli, şehit olan silah arkadaşlarının mezarı başında dua etti. Duygu dolu anlar yaşayan Yüceli, “Gazi olduktan sonra beraber görev yaptığım arkadaşlarımın mezarını ziyarete geldim.

Aw217980 01 (Small)

Burdur’un pırıltı şehri… Kanserle savaş öyküsü yeni bir kent yarattı Burdur’un pırıltı şehri… Kanserle savaş öyküsü yeni bir kent yarattı

Duygu dolu anlar yaşıyorum. Onlar şehit oldu genç yaşta toprağa girdiler, bu dünyanın çilesini bana bıraktılar. NATO tatbikatında sakatlanarak gazi oldum. Buradaki arkadaşlarım da doğuda görev yaparken şehit oldu. Ben malulen emekli oldum. Bir işçinin şikayet etmesi ile her şey ortaya çıktı ve gazilik unvanım geldi. Bugün Kozan’ın kurtuluşu ve ben de şehit meslektaşlarımızı ziyarete geldim. Burada şehit olan meslektaşlarımla birlikte çalışmadığım arkadaşım olmasa da TSK tatbikat ve eğitimlerde bir araya gelmiş aynı ekmeği bölünmüşlüğümüz vardır.

Aw217980 04 (Small)

Onlar genç yaşta vatan için canlarını verdi. Benim için de zor bir süreç. Ben sakatlanıp mesleğimi bırakmak zorunda kaldığım için çocuklarıma asker olduğumu bile söylememiştim.

Aw217980 05 (Small)

Şimdi gazilik gururu ile bunu öğrendiler. Gururluyum hüzünlüyüm. Şehitlerimizin emanetine ve bu vatana sahip çıkmamız lazım. Bizim gidecek başka yerimiz yok” diye konuştu.

Kaynak: İHA