Ulaşımda 43 ilin geçiş yolu inceleme altında Ulaşımda 43 ilin geçiş yolu inceleme altında

Antalya’ya doğalgazın gelmesiyle hem sıcak su, hem ocakta hem de ısınmada doğalgaz kullanılıyor. Hanımlar özellikle doğalgaz kullanımının hayatı kolaylaştırdığına dikkat çekerek, “Misafir geldi tüp bitti sorunu ortadan kalktı.

2A4A6Fe4 1F9A 42C2 8914 893335C2Fbd6

Tezgâh altında mutfakta yeri ayrılmış tüp alanına şimdi kiler veya diğer mutfak malzemelerini koyuyoruz, tüp gidince fazladan bir dolap yeri açılmış gibi oldu, çok hoşumuza gitti. Sıcak su anında hazır, Gün ısı sisteminde musluktan en az bir bakır kadar suyu akıttıktan sonra sıcak suya ulaşabiliyorduk, Doğal gazda böyle bir sorun yok. Doğalgazdan memnunuz, gerçekten hayatımız kolaylaştı. Görsel kirliğe neden olmasın diye çatıdaki, gün ısıları söktürdük.” şeklinde konuştu.

C38F772A 94F5 46Ae 8708 880808Ac86A9

“İŞLERİMİZ AZALDI”

Gün ısı sistemlerini yapan bazı firma yetkilileri, hala doğalgaz almayanların Gün ısı sistemlerini kullandıklarını belirterek, tabii eskiye oranla işlerinin azaldığını da dikkat çekti. Apartman ve müstakil evlerin çatı katlarındaki güneş enerji sistemlerinin görsel kirliliğe neden olduğunu söyleyen turizmciler, “Antalya’nın havadan genel çekimlerinde fotoğraf ve resimlerde en çok Gün ısı sistemleri görünüyor, bu tamamen görsel bir kirlilik, derhal tüm Gün ısı sistemlerinin aslında yasaklanması gerekiyor. Özellikle kent merkezinin bu tür görüntülerden kurtulması gerekiyor. Bu konuda yetkililerin yeni bir çalışma yapmasını bekliyoruz” dediler. 

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK