Son iki ayda bağ ve bahçelerde birçok ağaçların çiçekleri dökülüp savulurken, nefes darlığı çeken hastaların bundan fazlasıyla etkilendiğini ifade eden Dr. Atilla Yılmaz Akkora, “Kırsal kesim ve köylerden gelen hastaların nefes darlığı şikâyetleri geçen yılın bu iki ayına göre arttı.

1Ce42B89 Fad2 48Ef A757 7E50718C6C04 (Small)

Antalya’ya kavrulacak… 21 Temmuz Pazar Günü Antalya Hava Durumu Antalya’ya kavrulacak… 21 Temmuz Pazar Günü Antalya Hava Durumu

Bunun nedeni iklim değişikliği, çöl tozları, bitkilerin tozlaşması, vücutta birikmiş toksinlerdir. Durmadan ilaç kullanmak, devamlı tetkik- tahlil yapmak tedavi etmez, sadece zaman kaybettirilmesine neden olur ve daha çok organlarda hasar oluşturabilir. Öncelikle Vücuttaki bu toksinleri temizlemek zorundasınız, bunun için hekiminize başvurun, beslenmenize özen gösterin veya Beslenme Sağlığı Uzmanlarından yardım alın.” dedi.

31Bfa3Ff Bd6A 4C0C 92B4 4A732Cf7E5Aa (Small)

Öte yandan Serik, Aksu, Döşemealtı ve Manavgat ilçelerinden gelen hastalarının zeytin bahçeleri olduğu veya zeytin bahçelerine çok yakın yerlerde oturdukları ve tam bu aylarda zeytin ağaçlarının çiçekten meyveye geçme zamanı olduğu hatırlatıldı.

Muhabir: AYFER ŞİMŞEK