Acun Ilıcalı’nın sunduğu Survivor yarışmasında 2021 yılının şampiyonu olan İsmail Balaban’ın özel hayatı sık sık merak konusu oluyor. Bu nedenle birçok kişi 2022 yılında evlenen başarılı sporcunun eşinin kim olduğunu öğrenmek istiyor.

Bu yazımızda İsmail Balaban’ın eşinin kim olduğu sorusuna yanıt aradık.

Ilayde Seker Kimdir 7

İsmail Balaban Eşi Kim?

Tüm Türkiye’nin Survivor 2021 şampiyonu olarak tanıdığı İsmail Balaban, oldukça başarılı bir güreşçi. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde iki kez Başpehlivan seçilen İsmail Balaban, aynı zamanda iki kez de ağır sıklet dünya güreş şampiyonu oldu.

Hem güreşteki hem de Survivor’daki başarılarıyla gündemden düşmeyen İsmail Balaban’ın özel hayatı da dikkat çekiyor. Ünlü sporcu, Survivor yarışmasında takım arkadaşı İlayda Şeker’e gönlünü kaptırmıştı. Uzun süre birliktelik yaşayan ikili 2022 yılında dünyaevine girdi.

İsmail Balaban’ın hayranları da İlayda Şeker kimdir sorusuna yanıt aramaya başladı. Biz de başarılı sporcunun eşi İlayda Şeker’in kim olduğuna yakından bakalım.

Ilayde Seker Kimdir 3

İlayda Şeker Kimdir?

İsmail Balaban ile İlayda Şeker, 2022 yılında hayatlarını birleştirme kararı alarak evlendi. Ünlü sporcunun şampiyonluklarıyla sık sık gündeme gelmesinin ardından İlayda Şeker kimdir diye soranların sayısı artmaya başladı

Birçok kişinin kim olduğunu öğrenmek istediği İlayda Balaban, 1994 yılında Nevşehir’de dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini burada tamamladı. Daha sonra üniversite eğitimi almak için Sakarya’ya taşındı ve Sakarya Üniversitesi’nde eğitim almaya başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra İstanbul’a gidip dedesinin yanında yaşamaya başladı.

2021 yılında Acun Ilıcalı’nın sunduğu Survivor yarışmasına katıldı. Gönüllüler takımında şu isimlerle birlikte yer aldı:

Yalı Çapkını Oyuncuları Ne Kadar Kazanıyor? İşte Bölüm Başı Ücretleri! Yalı Çapkını Oyuncuları Ne Kadar Kazanıyor? İşte Bölüm Başı Ücretleri!
 • Aleyna Tutuş
 • Ayşe Yüksel
 • Emin Günenç
 • Hanzade Ofluoğlu
 • Sena Özdemir
 • Sancakay Ilım Morgül
 • Steven Salam
 • Sultan Reşat Hacıahmetoğlu
 • Uğurtan Dora
 • Yiğit Poyraz
 • Yunus Emre Karabacak

İlayda Şeker, Survivor’daki performansı ve iddialı sözleriyle dikkat çekti.

Yarışma başlamadan önce şu sözleri söylemiştir:

 • “İnsülinleri hazırlayın; şekerinizi yükseltmeye geliyorum.”

İlayda Şeker kimdir diye merak edilen isim, yarışmanın ilk bölümünün sonunda ünlüler takımına geçti ve burada İsmail Balaban ile tanıştı.

Kısa sürede aralarında büyük bir çekim yaşanan ikili Survivor bittikten kısa bir süre sonra 2022 yılında dünyaevine girdi.

Şu anda başarılı sporcu İsmail Balaban’la evli olan İlayda Şeker sosyal medya fenomenliği yapıyor. Sadece Instagram’da 450 bine yakın takipçisi bulunuyor.

Ilayde Seker Kimdir 6

İlayda Şeker Nereli?

İlayda Şeker kimdir sorusuna yanıt bulanlar sosyal medya fenomeninin nereli olduğunu da öğrenmek istiyor. 2021 yılında katıldığı Survivor yarışmasıyla ünlü olan İlayda Balaban, 1994 yılında Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde dünyaya geldi.

Üniversiteye başlayana kadar burada ailesiyle birlikte yaşadı. Şu anda eşi İsmail Balaban ile birlikte İstanbul’da yaşıyor ve yurtdışından sık sık fotoğraf paylaşıyor.

İlayda Şeker Kaç Yaşında?

Ünlü sporcu İsmail Balaban’la evlendikten sonra birçok kişinin İlayda Şeker kimdir diye sorduğu sosyal medya fenomeni, 1994 yılında doğdu. Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde dünyaya gelen İlayda Balaban, şu anda 30 yaşındadır.

İlayda Şeker hakkında merak edilenleri yanıtladıktan sonra eşi İsmail Balaban’la ilgili sıkça sorulan sorulara bakalım.

Ilayde Seker Kimdir 9

İsmail Balaban Nereli?

İki kez dünya ağır sıklet güreş şampiyonu olan İsmail Balaban, 3 Eylül 1987 tarihinde Antalya’nın Elmalı ilçesinde dünyaya geldi.

Üniversiteye başlayana kadar burada yaşayan başarılı sporcu daha sonra Aydın’a taşındı. Adnan Menderes Üniversitesi’ndeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda eğitim aldı.

İsmail Balaban Boyu Ne Kadar?

İsmail Balaban hakkında en çok merak edilen konulardan biri de boyunun ne kadar olduğudur.  Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde iki kez Başpehlivan seçilen İsmail Balaban’ın boyu 180 cm olup yaklaşık 90 kilodur.

Ilayde Seker Kimdir 4

İsmail Balaban'ın Çocuğu Var Mı?

Acun Ilıcalı’nın sunduğu Survivor programına 2021 yılında katılıp şampiyon olan İsmail Balaban, İlayda Şeker ile evlidir.

2022 yılında evlenen çift, şu ana kadar çocuk sahibi olmadı. İlayda Şeker, bir röportajında çocukları olursa eşi İsmail Balaban’ın anne ve babasının isimlerini vereceğini söylemiştir. İsmail Balaban’ın annesinin adı Ümmü Gülsüm ve babasının adı da Hasan’dır.

Bu yazımızda ünlü sporcu İsmail Balaban’ın eşi İlayda Şeker hakkında merak edilenleri cevapladık.

Kaynak: HABER MERKEZİ