Belediye Başkanı Turgay Genç’in göreve gelmesiyle ilçe tarihinin en büyük yatırımlarını alan Döşemealtı Avrupa standartlarında bir yaşam alanına dönüştü.

701 kilometrekare yüz ölçümüyle Antalya’nın en büyük merkez ilçesi olma özelliğini taşıyan Döşemealtı’nda Başkan Genç döneminde 1 milyon 200 bin metrekarenin üzerinde sıcak asfalt döküldü. Sadece bu yıl başından bu yana özellikle altyapıları tamamlanan mahallelerde cadde ve sokaklara 150 bin metrekare sıcak asfalt serimi yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 50 bin metrekare de bozulan yollara sıcak asfalt yaması yaptı.

Planlı kentleşme, aldığı belediye ve dış yatırımlar sayesinde Antalya’nın en gözde yaşam alanı haline gelen Döşemealtı’nda Kurban Bayramının ardından yılın ikinci büyük asfalt yol hamlesi start alacak. Yeni ihaleyle birlikte altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklara 150 bin metrekare sıcak asfalt serilecek. Bu rakamla birlikte sadece bu yıl içerisinde 300 bin metrekare sıcak asfalt 100 bin metrekare de yama asfalt yapılarak vatandaşın hizmetine sunulacak.

Kendi öz sermayesiyle hayata geçirdiği projeler ile ilçeyi Avrupa standartlarında yaşanılabilir bir kent haline getiren Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Kurban Bayramının ardından parke yol ve kaldırım çalışmalarının da devam edeceğini açıkladı. Belediye parke tesislerinde hazırlıkların sürdüğünü bayramın ardından tam 80 bin metrekare parke yol ve 20 bin metrekare kaldırım yapılacağını belirten Başkan Genç, “Hizmet alanımız çok geniş. Tüm hemşerilerime sabırları için teşekkür ediyorum. 32 mahallemizde asfalt, sathi asfalt kaplama ve parke yol götürmediğimiz nokta kalmayacak” dedi.

BÜLTEN