Olay, saat 21.30 sıralarında Türkbükü Mahallesi'nde bulunan lüks bir otel ve site içerisinde meydana geldi. İddiaya göre iş insanı Kaya Sabancı ve site sahibi Vedat Aşçı arasında site sorunları nedeniyle aralarında daha görünür nedenlerden kaynaklanan anlaşmazlıklar yaşandı. Kaya Sabancı, sitenin içindeki bir restoranın sunumuna katılmak için alana doğru gitti.

Kaya Sabancı (1) (Small)

Kaya Sabancı, burada site sahibi Vedat Aşçı ve korumaları öğrenilen kişiler tarafından darbedildi. Kaya Sabancı, ihbar üzerine bölgeye gelen sağlık ekipleri tarafından ilçedeki özel bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan Sabancı'nın sol gözüne darbe aldığı ve hastanede gözlem altında tutulduğu öğrenildi.

“DÖVÜLÜP RESTORANIN ÖNÜNE ATILIYOR”

Olaya karışanlar ile ilgili şikayetçi olacaklarını söyleyen Kaya Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kayran, "Bugün saat 9. sıralarında Kaya Bey, Mandarin Oriental Sitesinde davetli olduğu bir restoranın kaldığında Mandarin Oriental'ın sahibi ve işletmecisi olan Vedat Aşçı'ya selam verditen sonra Vedat Aşcı' Şu anda kendisi ve azmettirmesiyle de korumaları tarafından darbedildi, tetkikleri yapılıyor, raporlar izliyor. Fotoğraflar var.Biz Vedat Aşçı, korumaları ve güvenlikleri ile ilgili hukuki süreci takip ediyoruz ve Kaya Bey bugün müşahede altında kalacak, kalacak ve sabah taburcu edilecek.

Konyaaltı’nda korkutan yangın… İtfaiye yetersiz kaldı Konyaaltı’nda korkutan yangın… İtfaiye yetersiz kaldı

Kaya Sabancı (4) (Small)

Kaya Bey'in de devam ettiği selam vermeme müteakiben bana saldırı şeklindeydi. Bunun öncesinde Kaya Bey ve Vedat Bey arasında devam eden bazı anlaşmazlıklar var. Kaya Bey'in oturduğu sitede yanlış gördüğü şeyler ile ilgili hem Vedat Bey'e hem de site yönetimine gerekli gerileri yaptığı için Vedat Bey'in kendisinden hoşlanmadığı ve aralarındaki anlaşmazlıkların olduğu bilinen bir durum. Olay zaten onlarca kişinin önünde, tanıkların önünde gerçekleşiyor. Bir insan mafyatik bir çalışma dövülüp restoranın önüne atılıyor, ama hiçbir şekilde açıklanabilecek bir durum değil" dedi.

Kaya Sabancı (6) (Small)

Kaya Sabancı'nın kaptanı Kemal Kocaoğlan ise "Kaya Bey yere düşüyor. Bana telefon açtı, beni buradan al diye. Ben de olay yerine gitti. Kendisinde küfretmedim diyor ama uzun süre kalan bir sürtüşme vardı" diye konuştu.

Kaynak: İHA